Reklama

Reklama

Zaskakujące wyniki wyborów w gminie Cisna. "Samotny żagiel na podkarpackim morzu"

Województwo podkarpackie od lat nazywane jest bastionem PiS-u. Obóz władzy notuje tu bardzo wysokie poparcie. Także w niedzielnych wyborach Andrzej Duda zyskał w tym regionie znaczącą przewagę nad rywalem z PO. Jednak jedna gmina nie uległa fascynacji PiS-em i w preferencjach politycznych wyraźnie odstaje na tle regionu.

W I turze wyborów prezydenckich w województwie podkarpacki Andrzej Duda zdobył ogromną przewagę nad Rafałem Trzaskowskim. Na urzędującego prezydenta zagłosowało tam prawie 61 proc. wyborców - wynika z oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej. Rafała Trzaskowskiego poparło z kolei 16,23 proc. wyborców. Trzeci był Szymon Hołownia - 9,46 proc.

"I tylko Cisna niczym dumny biały samotny żagiel na podkarpackim morzu. Tutaj wygrywa Rafał Trzaskowski" - napisała na Twitterze Elżbieta Łukacijewska, eurodeputowana Koalicji Obywatelskiej, komentując wyniki.

Nie ulegli fascynacji PiS-em

Gmina Cisna jest częścią powiatu leskiego. Analizując wyniki wyraźnie widać, że preferencjami wyborczymi jej mieszkańcy wyróżniają się nie tylko na tle województwa, ale i powiatu.

Reklama

Głosy w powiecie leskim rozłożyły się bowiem następująco: Andrzej Duda (53 proc.) Rafał Trzaskowski (22,71 proc.) oraz trzeci na podium - Szymon Hołownia - 11,63 proc.

Tymczasem mieszkańcy gminy Cisna zagłosowali inaczej: Rafał Trzaskowski - 37,26 proc.; Andrzej Duda - 26,23 proc.; trzeci także Hołownia z poparciem 21,09 proc.

(JK)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje