Reklama

Reklama

Wyniki wyborów 2020. Krzysztof Bosak: Ani Duda, ani Trzaskowski nie zasługują na nasze poparcie

"Konfederacji jest równie daleko do prezydenta Andrzeja Dudy, jak i kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Żaden z nich nie zabiegał o jakąkolwiek bliskość z naszym środowiskiem, dlatego nie zasługują na nasze poparcie" - powiedział kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak.

W niedzielę liderzy Konfederacji poinformowali, że ich środowisko nie udzieli poparcia żadnemu z kandydatów, którzy będą rywalizowali w II turze wyborów prezydenckich.

"Jest nam równie daleko do obu kandydatów - Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Żaden z nich nie zabiegał o reprezentowanie naszego programu, idei, jakąkolwiek bliskość z naszym środowiskiem" - powiedział Krzysztof Bosak, pytany o powody takiej decyzji liderów Konfederacji.

"Uważamy, że przez wiele lat działalności publicznej Duda i Trzaskowski pokazali, że nie ma żadnej bliskości do idei i stylu politycznego, które prezentujemy, dlatego żaden z nich nie zasługuje na nasze poparcie" - podkreślił.

Reklama

"Zgodnie z rozumem i sumieniem"

Bosak zapowiedział, że będzie zachęcać swoich sympatyków do głosowania w II turze wyborów prezydenckich, "ale nie będzie wskazywać, na kogo". 

"Będziemy apelować o mądre korzystanie ze swoich praw wyborczych - zgodnie z rozumem i sumieniem" - podkreślił.

Niemal pełne wyniki wyborów

Kandydat Konfederacji poinformował także, że w poniedziałek odbyło się zebranie Rady Liderów Konfederacji, na którym rozmawiano o kampanii wyborczej. 

"Będziemy odbywać jeszcze wiele spotkań i dyskusji podsumowujących kampanię w następnych dniach" - zapowiedział.

Według danych z 99,78 proc. obwodów głosowania Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,34 proc., Szymon Hołownia - 13,85 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Krzysztof Bosak - 6,75 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,37 proc., Robert Biedroń - 2,21 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy