Reklama

Wybory prezydenckie. Tomasz Grodzki: Jest nas więcej

"To będzie wybór między tym, czy będziemy patrzeć w przyszłość, czy pogrążymy się w mrokach przeszłości" - powiedział w czwartek (2 lipca) marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO).

W czwartek w ogrodach senackich odbyła się konferencja prasowa grupy senatorów pt. "Wspólnota zwycięża". 

Uczestniczyli w niej, oprócz marszałka Grodzkiego, m.in. wicemarszałkowie Senatu - Michał Kamiński (KP-PSL), Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica). Cześć senatorów trzymała w ręku plakaty wyborcze kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego z hasłem: "Silny prezydent, wspólna Polska".

"W Senacie udowodniliśmy"

"W Senacie udowodniliśmy, że wspólnota zwycięża. Mimo tego, że różnimy się w szczegółach to jednak potrafiliśmy zbudować idee wspólnych kandydatów i zdobyć większość w Senacie, gdzie wybory nie są na listy, tylko są jednomandatowe, na poszczególne osoby" - mówił Grodzki.

Reklama

Jak mówił, "to zapoczątkowało proces przywracania fundamentów demokracji w Polsce".

Marszałek Senatu ocenił, że tegoroczne wybory prezydenckie to wybór między tym, "czy będziemy patrzeć w przyszłość, czy pogrążymy się w ciemnych mrokach przeszłości". 

"Czy będziemy myśleć o Polsce samorządnej, czy autorytarnej. Czy będziemy myśleć o Polsce, w której wszyscy obywatele będą darzeni równym szacunkiem, czy będziemy dalej kopać rowy nienawiści" - mówił Grodzki.

"Jest nas więcej"

I dlatego - jak dodał - "tak ważne jest, aby powtórzyć sukces senacki". "Wspólnota zwycięża. Jest nas więcej. Mogą nas różnić poszczególne detale, ale łączą nas fundamentalne wartości - umiłowanie demokracji, umiłowanie wolności, poszanowanie praw człowieka, szacunek dla każdej istoty ludzkiej. To są rzeczy, o które idzie gra w tych wyborach" - podkreślił marszałek Senatu.

"Jest nas więcej, wspólnie zbudujemy zwycięstwo. W tych wyborach stawka jest zbyt duża, abyśmy poszli do nich inaczej niż jako zwycięska wspólnota. Zwyciężymy w tych wyborach, zwyciężymy przywracając Polskę na ścieżkę demokratycznego, cywilizacyjnego rozwoju dumnego państwa, wolnego świata. Idźmy po zwycięstwo" - powiedział Grodzki.

12 lipca w drugiej turze wyborów prezydenckich spotkają się ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy