Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż IBRIS dla WP: Rafał Trzaskowski zmniejsza dystans do Andrzeja Dudy

Gdyby wybory odbywały się 14 czerwca, w pierwszej turze wygrałby urzędujący prezydent Andrzej Duda. W drugiej turze zmierzyłby się z kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim - wynika z sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie "Wirtualnej Polski".

Z najnowszego sondażu wynika, że ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda może liczyć na 40,7 proc. głosów. Jak czytamy na stronie "Wirtualnej Polski" - to o dwa punkty procentowe mniej niż w ubiegłotygodniowym badaniu. 

Z kolei drugi w wyścigu o fotel prezydencki kandydat KO Rafał Trzaskowski zanotował o 1,4 proc. większe poparcie niż tydzień temu, które obecnie wynosi 28 proc.

Na trzecim miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego swoje głosy chce oddać 9,7 proc. ankietowanych.

Czwarte miejsce zajął Szymon Hołownia (7,8 proc.), a tuż za nim znalazł się Krzysztof Bosak (7,1 proc). Robert Biedroń może liczyć jedynie na 3 proc. poparcia, a 3,6 proc. wciąż nie wie, na kogo odda swój głos.

Sondaż przeprowadzono w dniach 12-13 czerwca, na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków, metodą CATI.

Więcej na stronie "Wirtualnej Polski".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy