Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski: Jestem gotowy do debaty z Andrzejem Dudą

Gotowość do debaty z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą wyraził w poniedziałek kandydat KO Rafał Trzaskowski. "Jestem otwarty na każdą formułę, która będzie miała formę prawdziwej debaty" - oświadczył Trzaskowski w Zegrzu Południowym (woj. mazowieckie).


W nocy z niedzieli na poniedziałek Rafał Trzaskowski odwiedził Zegrze Południowe. Na briefingu prasowym wyraził przekonanie, że powinna odbyć się debata z udziałem jego i ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. "Zaprosiłem pana prezydenta. Jestem gotowy do tej debaty każdego dnia" - oświadczył polityk.

Zaznaczył, że debata nie powinna być "ustawką", w której pytania kandydatom zadawać będzie tylko jedna telewizja. Zdaniem Trzaskowskiego, powinna być także możliwość wzajemnego zadawania pytań przez kandydatów.

Reklama

"Jestem otwarty na każdą formułę, która będzie miała formę prawdziwej debaty, w której pytania będą mogli zadawać dziennikarze od lewa do prawa, w której będą możliwe riposty, wzajemne pytania" - deklarował.

Trzaskowski przekonywał, że jest wiele kwestii, które trzeba w takiej debacie podjąć. Wymienił: miejsca pracy, edukację czy służbę zdrowia. "Nie możemy sobie pozwolić na kolejną debatę zastępczą, gdzie pyta się o to, co już miało miejsce, albo zostało rozstrzygnięte" - stwierdził.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy