Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2020. Premier: Wolałbym, żeby to był cynizm, a nie brak umiejętności analizy

"Rafał Trzaskowski mówi, że Polska jest w bardzo złej sytuacji gospodarczej, a dane Komisji Europejskiej nie napawają optymizmem. Z dwojga złego wolałbym, aby był to tylko polityczny cynizm, a nie brak umiejętności analizy danych ekonomicznych" - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

"Pan Rafał Trzaskowski mówi, że Polska jest w bardzo złej sytuacji gospodarczej, a dane KE nie napawają optymizmem. Z dwojga złego wolałbym, aby był to tylko polityczny cynizm, a nie brak umiejętności analizy danych ekonomicznych. Polska po raz kolejny (zdaniem KE) na 1 miejscu w Europie" - napisał na Twitterze w nocy z czwartku na piątek (z 9 na 10 lipca) szef rządu.

Wcześniej premier skomentował to także na Facebooku.

"Podobno według Pana Rafała Trzaskowskiego Polska znajduje się w wyjątkowo złej sytuacji gospodarczej, a dane Komisji Europejskiej na temat naszego kraju są niepokojące - takie słowa padły dziś na jego konferencji prasowej. Na finiszu kampanii widzimy wyraźnie szczyt bezczelności w Himalajach hipokryzji wiceprzewodniczącego PO" - głosi wpis na koncie Morawieckiego.

Reklama

"Oto kandydat na urząd prezydenta, dla celów wybitnie politycznych, by zdobyć władzę, chwyta się metody, którą śmiało można nazwać sabotażem ekonomicznym. A może polityk z prezydenckimi aspiracjami nie zna podstawowych, najbardziej aktualnych danych gospodarczych? Zdumiewające..." - napisał premier w mediach społecznościowych.

Jego zdaniem, mówienie, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej to nie tylko straszenie milionów Polaków, i to w momencie, gdy już wystarczająco boją się o losy swoich rodzin w kryzysie.

"To nie tylko działanie na szkodę polskiego rządu, służb, lekarzy i przedsiębiorców, którzy miesiącami robili wszystko, by ochronić społeczeństwo przed skutkami epidemii" - stwierdził.

To przede wszystkim - jak ocenił - "skrajna i wysoce szkodliwa nieodpowiedzialność ekonomiczna". Taka wiadomość, jak wskazał, idzie w świat i może odstraszać inwestycje, wpływać na naszą wiarygodność handlową i ratingi.

"Oczywiście nie zapominajmy, że słowa, które padły, jak zwykle w przypadku przedstawiciela PO mają się nijak do rzeczywistości. Zainteresowanych odsyłam do prognoz European Commission i danych Eurostatu, o których pisałem wczoraj. Według nich będziemy mieli najlepsze wyniki gospodarcze w całej Unii Europejskiej!" - wskazał Morawiecki.

"Czy naprawdę chcemy prezydenta, który obniża wiarygodność Polski, szkodzi przedsiębiorcom i podminowuje inwestycje? A może Pan Trzaskowski po prostu odwrócił tabelkę do góry nogami? Przecież zdarzało mu się zapomnieć, jak głosował w kluczowych sprawach i że był posłem..." - napisał premier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje