Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2020. Polacy nie chcą głosować korespondencyjnie? Sondaż

Jak wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" - ponad połowa Polaków, w nadchodzących wyborach prezydenckich, planuje zagłosować w tradycyjny sposób, w lokalach wyborczych.

W związku z wejściem w życie ustawy o szczególnych zasadach organizacji nadchodzących wyborów prezydenckich, wprowadzono możliwość głosowania korespondencyjnego. 

opublikowanym w niedzielę (14 czerwca) na stronie internetowej "Rzeczpospolitej" sondażu zapytano Polaków o to, w jaki sposób zamierzają oddać głos w zaplanowanych na 28 czerwca wyborach.

54,4 proc. ankietowanych odpowiedziało, że planuje zagłosować w sposób tradycyjny, czyli w lokalu wyborczym. Z kolei z możliwości głosowania korespondencyjnego chce skorzystać 11,2 proc. ankietowanych. 24,2 proc. nie wie jeszcze w jakiej formie zagłosuje, a 10,2 proc. badanych odpowiedziało, że nie zamierza brać udziału w wyborach.

Badanie zostało przeprowadzone przez SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel, w dniach 9-10 czerwca 2020 r., na grupie 800 Internautów powyżej 18 roku życia.

Więcej na stronie "Rzeczpospolitej".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy