Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2020. Paulina Kosiniak-Kamysz o rzeczniku ds. zwierząt

Myślimy o utworzeniu stanowiska pełnomocnika, rzecznika ds. zwierząt przy Kancelarii Prezydenta RP – poinformowała w niedzielę w Krakowie Paulina Kosiniak-Kamysz, żona Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata PSL na prezydenta RP.

Małżonka prezesa ludowców spotkała się dziennikarzami przed krakowskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej.

Jak powiedziała, jej marzeniem jest, aby przy Kancelarii Prezydenta RP rozpoczął pracę rzecznik ds. zwierząt. Poinformowała, że PSL myśli o utworzeniu takiego stanowiska właśnie przy Kancelarii Prezydenta, ponieważ powołanie ustawowego rzecznika wymagałoby więcej czasu ze względu na konieczność zmian w ustawie. W ocenie żony Kosiniaka-Kamysza do tej pory w polskim Sejmie było niewiele ustaw dotyczących zwierząt.

"Mamy rzecznika praw dziecka, rzecznika praw obywatelskich. Na swojego pełnomocnika zasługują też wszystkie zwierzęta, bo one też mają swoje prawa" - podkreśliła.

Reklama

Paulina Kosiniak-Kamysz po rozmowach z pracownikami schroniska zaapelowała o pomoc - w formie finansowej, ale i rzeczowej - dla placówki. Podziękowała także wolontariuszom pracującym na rzecz zwierząt.

O adopcję psów i kotów zaapelowała z kolei posłanka Agnieszka Ścigaj (PSL-Kukiz'15). W krakowskim schronisku na nowy dom czeka 160 psów i 101 kotów. Posłanka przekonywała, że czas pandemii, jest idealny na zaprzyjaźnienie się z futrzakiem i przygarnięcie go.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy