Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2020. Kogo poprze Krzysztof Bosak w II turze wyborów?

"Wyborcy Bosaka chcą Krzysztofa Bosaka w drugiej turze wyborów" – powiedział kandydat Konfederacji na prezydenta, odpowiadając na pytanie w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. Jak dodał, jego zdaniem "pokonanie Trzaskowskiego i walka z Andrzejem Dudą jest w zasięgu ręki".

Wyborcy Bosaka mogą stać się języczkiem u wagi w decydującej rozgrywce, jeśli do niej dojdzie.

Przypomnijmy, według ostatnich badań kandydat Konfederacji ma poparcie mniejsze niż 10 proc. Dla przykładu najnowszy sondaż IBRiS dla "Polityki" daje mu 6,2 proc.

Z kolei sondaż z 16-17 czerwca, który Instytut Badań Pollster zrealizował na zlecenie "Super Expressu" wskazuje, że w II turze Andrzej Duda może liczyć na 49 proc. wyborców Bosaka, Rafał Trzaskowski - na 19 proc.

Reklama

W tym samym badaniu 16 proc. ankietowanych stwierdziło "trudno powiedzieć", a kolejne 16 proc. - "nie głosowałbym".

Krzysztof Bosak zwraca jednak uwagę, że w ostatnich dniach "liczba wyszukiwań jego nazwiska przewyższyła liczbę wyszukań Andrzeja Dudy". "Dlatego proszę o optymizm, proszę o mobilizację" - mówi, przekonując, że "nie chciałby spekulować o scenariuszu swojej porażki, bo to byłoby niepoważne wobec jego sympatyków".

Dopytywany, stwierdził jednak: "Gdyby się zdarzyła druga tura beze mnie, to będziemy się zastanawiać".

Jak mówił, z żadnego sztabu, a szczególnie z tych dużych, nie dostał żadnej propozycji spotkania. "Te sztaby boją się nas jak diabeł święconej wody" - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy