Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie w USA zakończone

W Stanach Zjednoczonych zakończyło się już głosowanie w polskich wyborach prezydenckich. W dziewięciu komisjach wyborczych trwa liczenie głosów, które Polacy mieszkający w USA oddawali korespondencyjnie.

W całych Stanach Zjednoczonych do głosowania zarejestrowało się 46 tys. Polaków, najwięcej w okręgu nowojorskim - 18,5 tys. 

"To są rekordowe wybory. Do spisu wyborców zapisała się rekordowa liczba osób i rekordowa liczba osób ostatecznie oddała swoje głosy" - powiedział Polskiemu Radiu konsul generalny w Nowym Jorku Adrian Kubicki.

Mieszkający w USA Polacy podkreślali, że uważnie śledzą wydarzenia w kraju i orientują się w sytuacji politycznej. Dla wielu udział w głosowaniu był okazją do podkreślenia związków z Polską.

W Stanach Zjednoczonych działało dziewięć komisji wyborczych - po trzy w Nowym Jorku i Chicago i po jednej w Waszyngtonie, Los Angeles i Houston. 

Reklama

W drugiej turze na listy wyborców w USA zapisało się o 12 tys. osób więcej niż w pierwszej, kiedy to do głosowania zarejestrowało się prawie 34 tys. Polaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy