Reklama

Reklama

Wybory 2020. Szymon Hołownia: Nasze dane wskazują na wynik powyżej 20 procent

"Wierzę, że wejdziemy do drugiej tury i uda mi się zakończyć prezydenturę Andrzeja Dudy" - tak na pytanie o poparcie któregoś z kandydatów w drugiej turze odpowiedział Szymon Hołownia ostatniego dnia kampanii wyborczej. Dodał, że jego dane wskazują, że może osiągnąć wynik powyżej 20 procent.

"Wierzę, że wejdziemy do drugiej tury i że w drugiej turze stanie się to, co dawno stać się już w Polsce powinno, a więc uda mi się zakończyć prezydenturę obecnego prezydenta i otworzyć Polskę na zupełnie nowy rozdział" - powiedział Hołownia odpowiadając na pytanie na konferencji prasowej w Łodzi.

Dodał, że od jakiegoś czasu jest pytany o przekazanie poparcie w drugiej turze. "Dlaczego nikt Trzaskowskiego o to nie zapytał? Dlaczego nikt o to nie zapytał Dudy?" - pytał niezależny kandydat na prezydenta.

Hołownia prognozuje wynik powyżej 20 proc.

Podkreślił, że to obywatele 28 czerwca wybiorą swoich kandydatów, a nie - jak mówił - "sondażownie lub warszawscy publicyści".

Reklama

"Zobaczymy jaki będzie werdykt Polaków i wtedy zdecydujemy" - tak odpowiadał na pytanie o ewentualne poparcie któregoś z kandydatów w drugiej turze wyborów.

"Ze wszystkich danych, które mam i ze wszystkich sygnałów, które mam widzę, że możemy uzyskać bardzo dobry wynik, powyżej 20 procent i wynik na tyle dobry, żebyśmy minęli się, pewnie bliskimi wartościami z kandydatem PO, i weszli do drugiej tury" - dodał Hołownia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy