Reklama

Reklama

Wybory 2020. Pijany członek komisji wyborczej pod Gołdapią

W gminie Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) jeden z członków komisji wyborczej był pod wpływem alkoholu. Został zwolniony ze składu, a jego nieobecność nie zakłóci pracy komisji - poinformował komisarz wyborczy w Olsztynie Tomasz Konopko.

"Stwierdziliśmy, że osoba pracująca w komisji wyborczej miała promil alkoholu w organizmie" - powiedział oficer prasowy warmińsko-mazurskiej policji Rafał Jackowski. Dodał, że policja wszczęła w tej sprawie postępowania i zawiadomiła okręgową komisję w Olsztynie.

Komisarz wyborczy w Olsztynie Tomasz Konopko powiedział PAP, że pijana osoba została zwolniona z prac komisji. 

"Ale skład komisji jest szeroki, brak tej jednej osoby nie wpływa na możliwość pracy tej komisji" - powiedział Konopko. Dodał, że osoba ta rano stawiła się do pracy w komisji trzeźwa. "W ciągu dnia osoba ta miała przerwę w pracy i gdy wróciła po tej przerwie, stwierdzono, że jest pod wpływem alkoholu" - dodał Konopko.

Reklama

Pijany członek komisji wyborczej w gminie Gołdap to jedyny tego typu incydent w woj. warmińsko-mazurskim. Konopko powiedział PAP, że na razie nie zdarzyło się nic, co mogłoby wydłużyć pracę jakiejkolwiek komisji wyborczej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje