Reklama

Reklama

Wybory 2020. Ostatni dzień kampanii. Kandydaci w terenie

W piątek 26 czerwca - w ostatnim dniu kampanii - kandydaci na urząd prezydenta rozjadą się po całej Polsce. Większość z nich zakończy swoją kampanię konferencjami, wiecami i spotkaniami z wyborcami w Warszawie.

Jak wynika z informacji PAP, ostatni dzień kampanii, przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda spędzi na pokładzie Dudabusa, którym odwiedzi kilka miejscowości.

Duda zakończy kampanię w Starym Sączu

Prezydenta objazd po kraju rozpocznie od Wielkopolski, gdzie już o godz. 6 jest w mleczarni OSM Koło w Kole. Następnie odwiedzi piekarnię w Wierzbinku, targowisko w Koninie oraz rynek w miejscowości Mikstat. Od wczesnego popołudnia prezydent Duda ma przebywać na Śląsku, gdzie spotka się z mieszkańcami Krzepic, Rybnika i Skoczowa.

Prezydent objazd po kraju zakończy w Małopolsce, w Starym Sączu, gdzie ok. godz. 23 spotka się z mieszkańcami miasta.

Reklama

Trzaskowski na Mazowszu

Kandydat KO Rafał Trzaskowski w ostatnim dniu kampanii, przed południem odwiedzi północne Mazowsze. O godz. 10 będzie miał spotkanie na terenie lotniska w Modlinie, a o 11.30 w Płońsku. Nie jest wykluczone, że program kandydata na prezydenta zostanie uzupełniony o miejscowości, których nie odwiedził w czwartek.

W godzinach popołudniowych Trzaskowski spotka się z mieszkańcami stolicy na Placu Zamkowym w Warszawie. Impreza jest zaplanowana na godz. 18. Podczas spotkania w Warszawie kandydat KO przypomni swoje najważniejsze pomysły programowe, które prezentował sukcesywnie podczas kampanii. Prawdopodobnie kampania kandydata KO zakończy się w Międzyborowie.

Hołownie wesprze żona

Niezależny kandydat Szymon Hołownia agitację wyborczą rozpocznie w piątek o poranku na jednym z łódzkich przystanków, z którego tramwajem ma przejechać na briefing prasowy poświęcony edukacji i zakończeniu roku szkolnego. W Łodzi Hołownia będzie też rozmawiać z pracownikami Targu Barlickiego.

Według informacji przekazanych przez sztab kandydata, agitacja będzie też prowadzona przez głośnik w trakcie przejazdu Hołowni z Łodzi do Grodziska Mazowieckiego. 

W Grodzisku Mazowieckim Hołownia ma zaplanowane wystąpienie programowe z udziałem wyborców i mediów, po którym w tamtejszym Parku Skarbków będzie sadził drzewa na zakończenie akcji zniwelowania śladu węglowego.

O godz. 16 przed Belwederem w Warszawie kandydat oficjalnie podsumuje swoją kampanię wyborczą. Przedstawi finalne przesłanie swojej kampanii - "Nowe otwarcie". Głos zabierze również żona kandydata - Urszula Hołownia.

Nagła zmiana podczas finału kampanii?

Następnie metrem Hołownia przejedzie na ul. Waryńskiego, gdzie na jednym z budynków jest jego kampanijny mural. Kończąc kampanię Hołownia będzie prowadził akcję agitacyjną na warszawskim Dworcu Wileńskim.

Niedzielny wieczór wyborczy Hołowni początkowo miał odbyć się w siedzibie sztabu przy ul. Nowy Świat w Warszawie, jednak w czwartek poinformowano, że prawdopodobnie lokalizacja zostanie jeszcze zmieniona.

Lewicowe trio znowu razem

Jak powiedział PAP współprzewodniczący sztabu kampanii kandydata Lewicy Tomasz Trela, ostatni dzień kampanii Robert Biedroń zacznie tuż przed godz. 7 na krakowskim targowisku na Starym Kleparzu, gdzie będzie rozdawał ulotki i rozmawiał z mieszkańcami.

Kolejnym punktem będzie wspólna konferencja Biedronia z pozostałymi liderami Lewicy: Adrianem Zandbergiem z Lewicy Razem i szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierzem Czarzastym. Zaplanowano ją na godz. 9.30.

Kandydat Lewicy przemieści się potem między Krakowem a Warszawą, gdzie o godz. 14.30 odbędzie się pierwsza konferencja podsumowująca kampanię Biedronia. Odbędzie się ona w alei Jana Pawła II na tle wielkiego billboardu kandydata Lewicy.

Na godz. 20 zaplanowano wiec przed Pałacem Kultury i Nauki, gdzie oprócz Biedronia przemawiać będą także inni politycy Lewicy. Stąd metrem Biedroń pojedzie nad Wisłę, gdzie na bulwarach do północy będzie przekonywał wyborców do swojej kandydatury. Wieczór wyborczy Biedronia jest zaplanowany w niedzielę na godz. 20.30 w Villi Foksal.

Kosiniak w trzech województwach

Jak przekazała PAP szefowa sztabu kandydata Koalicji Polskiej Władysława Kosiniaka-Kamysza Magdalena Sobkowiak, w piątek Kosiniak-Kamysz będzie w pięciu miejscowościach znajdujących się w trzech województwach. 

Jak mówiła, lider PSL rozpocznie swój objazd w piątek o godz. 7 konferencją w Limanowej (woj. małopolskie), później o godz. 10 odwiedzi Nowy Sącz, gdzie spotka się z prezydentem miasta Ludomirem Handzlem.

W dalszej kolejności o godz. 13 Kosiniak-Kamysz odwiedzi Rzeszów (woj. podkarpackie), gdzie spotka się na rynku z mieszkańcami, a także z prezydentem miasta Tadeuszem Ferencem. Następnie o godz. 17. lider PSL odwiedzi Miechów (woj. małopolskie). Ostatnim punktem na trasie kandydata Koalicji Polskiej na prezydenta będzie miejscowość Końskie (woj. świętokrzyskie).

Sobkowiak powiedziała, że wieczór wyborczy Kosiniaka-Kamysza odbędzie się w niedzielę o godz. 20 w Klubie Sosnowym przy Trakcie Lubelskim w Warszawie. Dodała, że ze względu na zachowanie ostrożności odbędzie się on na świeżym powietrzu.

Bosak także na Mazowszu

Ostatni dzień kampanii kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak spędzi na Mazowszu. W planach jest spotkanie z mieszkańcami Otwocka i wiec wyborczy w Warszawie, który rozpocznie się o godz. 17. 

Finał kampanii Bosaka będzie można śledzić w ramach 24-godzinnej transmisji na żywo w mediach społecznościowych.

Jak poinformował PAP, pełnomocnik sztabu wyborczego Bosaka Witold Tumanowicz "w ramach wiecu będą przemówienia liderów Konfederacji, którzy wyrażą poparcie dla Bosaka, ale przede wszystkim będzie przemawiać sam kandydat". Dodał, że na wiecu będzie też obecna Karina Bosak, żona kandydata Konfederacji.

Według informacji przekazanej PAP, wieczór wyborczy Krzysztofa Bosaka rozpocznie się w niedzielę o godz. 20 w lokalu Wysoka Kultura przy ul. Szwedzkiej 2 (Hala nr 8) w Warszawie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy