Reklama

Reklama

Wybory 2020. Kidawa-Błońska: Nikt, kto szanuje Polskę, nie powinien w tym uczestniczyć

"Żaden uczciwy człowiek, szanujący Polskę i naszą konstytucję i szanujący sam siebie nie powinien w takich wyborach wziąć udziału" - stwierdziła kandydatka na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska w Gdańsku. "Wynik już dawno jest ustalony" - dodała.

"Wybory tak, ale wybory bezpieczne i demokratyczne. Nie możemy brać udziału w scenariuszu, który pisze Kaczyński tylko po to, żeby powiedzieć, że to są wybory. Bo to nie są wybory" - podkreśliła na sobotniej konferencji prasowej Kidawa-Błońska, której towarzyszyli prezydenci Gdańska i Sopotu Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Karnowski.

Zdaniem wicemarszałek Sejmu, "nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że to są wybory".

"To jest usługa pocztowa udająca wybory. Kaczyński chce nas zmusić, żebyśmy wzięli w tym udział, żeby mógł powiedzieć: 'wszyscy wzięli udział, proszę bardzo, wynik jest taki, a nie inny'. Ten wynik już dawno jest ustalony. Po to zrobiono pseudo usługę pocztową. Wyciekają karty do głosowania i jest wielki chaos. Żaden uczciwy człowiek, szanujący Polskę i naszą konstytucję i szanujący sam siebie, nie powinien w takich wyborach wziąć udziału" - oświadczyła Kidawa-Błońska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy