Reklama

Reklama

Wybory 2020. Jasieniec: Ujemne wyniki badań na koronawirusa w komisji

Nie potwierdzono obecności koronawirusa u dziewięciu osób, które miały wykonane badania w związku z pozytywnym wynikiem u jednej z członkiń komisji wyborczej w Jasieńcu (mazowieckie) - poinformowała w środę 8 lipca wójt gminy Jasieniec Marta Cytryńska.

Po I turze wyborów okazało się, że jedna z członkiń komisji obwodowej w gminie Jasieniec ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Przy wyborach - w innych komisjach - pracowały także dwie osoby z rodziny tej kobiety - mąż i teść. 

Obaj mają jednak wynik negatywny, ale profilaktycznie są objęci kwarantanną i automatycznie z niedzielnych wyborów zostali wykluczeni.

Pozostałe osoby bez koronawirusa

W środę wyjaśniła się także sytuacja dziewięciu innych osób zaangażowanych w pracę przy wyborach na terenie gminy. Było to siedem osób z komisji oraz sekretarz gminy, pełniący funkcję gminnego koordynatora wyborów, i sekretarka. 

Reklama

"Sanepid potwierdził, że wszystkie te osoby mają wynik ujemny" - powiedziała Cytryniak.

Zakażona nie miała objawów

Zarażona członkini komisji miała w poniedziałek po I turze wyborów zaplanowane przyjęcie do szpitala. W ramach procedury przyjęcia wykonano jej test na COVID-19 i okazało się, że wynik jest pozytywny, chociaż nie miała żadnych objawów choroby.

W gminie Jasieniec są trzy obwody wyborcze: w Jasieńcu, Zbroszy Dużej i w Boglewicach.

Gmina Jasieniec leży na terenie pow. grójeckiego. Z danych miejscowego sanepidu wynika, że kwarantanną domową są obecnie objęte 133 osoby z terenu pow. grójeckiego, 2 osoby przebywają w izolatorium.

W sumie od początku epidemii w pow. grójeckim zanotowano 31 zgonów, a 264 osoby wyzdrowiały.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy