Reklama

Reklama

Wybory 2020. Jadwiga Emilewicz chce się spotkać z Szymonem Hołownią

"Mam zamiar spotkać się z Szymonem Hołownią, który - rozpoczynając kampanię - powiedział, że jestem jedną z tych osób, z którą wyobraża sobie współpracę" – zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, ma nadzieję na przekonanie Hołowni do oddania głosu na Andrzeja Dudę.

"Być może uda mi się przekonać Szymona Hołownię do tego, żeby oddał głos na Andrzeja Dudę, a za jego pośrednictwem przekonać i jego wyborców" - powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w poniedziałek w Krakowie. 

Wicepremier pogratulowała Hołowni wyniku uzyskanego w wyborach prezydenckich i określiła ten wynik "ogromnym sukcesem".

"Jest nam blisko światopoglądowo"

Zapowiadając osobiste spotkanie z Hołownią, minister Emilewicz oceniła: "Na pewno jest nam blisko światopoglądowo. Sam pan Szymon Hołownia mówi o sobie językiem nowoczesnego, współczesnego konserwatysty. Z całą pewnością łączy nas także wspólnota przekonań".

Reklama

Dopytywana o plany Andrzeja Dudy przed II turą wyborów, wicepremier powiedziała, że na pewno będzie on adresował swoją ofertę do wszystkich wyborców, w tym tych, którzy głosowali na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Zdaniem Emilewicz Polsce w czasie wychodzenia z kryzysu spowodowanego koronawirusem potrzebna jest przede wszystkim "dobra, szybka, bezpieczna współpraca pomiędzy ośrodkiem rządowym a pałacem prezydenckim". "Gwarantem takiej współpracy jest pan prezydent Andrzej Duda" - zaznaczyła.

"Dziś Polska nie ma czasu na takie spory i napięcia"

Minister rozwoju przypomniała też historię z przełomu wieków, kiedy - jak mówiła - "mieliśmy trudną kohabitację pomiędzy prezydentem Kwaśniewskim a rządem Akacji Wyborczej Solidarność".

"Przypomnijmy rekordową liczbę zawetowanych ustaw, w tym także tak ważnych, jak ustawa reprywatyzacyjna, ta obniżająca podatki czy wreszcie ustawa o finansach publicznych przy okazji reformy samorządowej" - wyliczała wicepremier i podkreśliła, że "dziś Polska nie ma czasu na spory i napięcia pomiędzy pałacem prezydenckim a rządem, dlatego prezydent będzie także rozmawiał, pokazując racjonalne argumenty, z wyborcami Rafała Trzaskowskiego".

Według Emilewicz obóz rządzący ma dobrą ofertę. Wśród swoich nowych wyborców widzi wielu młodych ludzi, do których adresowane są m.in. programy nakierowanym na poprawę jakości życia w miastach, polityki klimatycznej, tym wszystkim, co wiąże się z przedsiębiorczością.

Zdaniem wicepremier to, że w czasach pandemii możemy z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłość, jest efektem - jak mówiła - dobrej, skutecznej polityki rządu i dobrej, skutecznej współpracy pomiędzy rządem a prezydentem.

Minister rozwoju wzięła udział w poniedziałek w konferencji "Wpływ COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych", organizowanej w Krakowie przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy