Reklama

Reklama

Wybory 2020. Fogiel o publikacji "GW": Obrzydliwy materiał

"Absolutnie obrzydliwy materiał pod względem moralnym, nieprawdziwy pod względem faktograficznym i mocno wątpliwy pod względem prawnym" - ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel publikacje "Gazety Wyborczej".

W sobotę 4 lipca zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosław Kurski zapowiedział na Twitterze nową publikację. 

"Mieszkańcy 150 małych miast i miejscowości powinni poznać prawdę o "niezłomnym" PAD. Od jutra rozdajemy MILION egzemplarzy "Gazety Przed-Wyborczej". A w niej wszystko, o czym on chciałby zapomnieć, a obywatele przed głosowaniem powinni pamiętać. #wyPAD2020" - napisał Kurski.

Na stronie gazety można pobrać "Gazetę Przed-Wyborczą" w formie pliku PDF. Ponadto w poniedziałek do "Gazety Wyborczej" mają być dołączone plakaty z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafała Trzaskowskiego na podstawie projektu muralu autorstwa Wilhelma Sasnala.

Reklama

Fogiel: Obrzydliwy materiał

Radosław Fogiel został w niedzielę zapytany o zaangażowanie części mediów w kampanię wyborczą Trzaskowskiego w kontekście publikacji plakatu. 

"Najwyraźniej "Gazeta Wyborcza" postanowiła w kreatywny sposób podejść do swojego tytułu i zamiast "Gazetą Wyborczą" stać się materiałem wyborczym kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta" - ocenił.

"Absolutnie obrzydliwy materiał pod względem moralnym, nieprawdziwy pod względem faktograficznym i mocno wątpliwy pod względem prawnym. Finansowanie kampanii wyborczej jest zastrzeżone dla określonych podmiotów w Kodeksie wyborczym, prowadzenie kampanii wyborczej jest zastrzeżone wyłącznie dla komitetów wyborczych" - podkreślał.

Jak dodał, "jeżeli "Gazeta Wyborcza" jest częścią komitetu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, powinno być to jasno oznaczone". "Jeśli nie, myślę, że Państwowa Komisja Wyborcza powinna zainteresować się nielegalnym finansowaniem kampanii Rafała Trzaskowskiego" - powiedział.

"Zupełnie z boku można już zostawić, jak ma się to do postulowanej, chyba przez wszystkich, rzetelności, obiektywizmu, bezstronności dziennikarzy, jeżeli jedna z uważających się za wiodące gazeta w Polsce, w sposób tak jaskrawy włącza się w kampanię wyborczą kandydata Platformy Obywatelskiej" - ocenił Fogiel.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje