Reklama

Reklama

"Wprost": Schetyna blokuje Kidawie-Błońskiej pieniądze na kampanię wyborczą

Szef PO Grzegorz Schetyna blokuje Małgorzacie Kidawie-Błońskiej pieniądze na kampanię prezydencką; powiedział jej, że na kampanię nie ma kasy, a partia ma długi - pisze "Wprost". "Schetyna zionie nienawiścią do Kidawy-Błońskiej, bo przestała go słuchać" - twierdzi rozmówca tygodnika.

"Małgorzata Kidawa-Błońska od 14 grudnia jest oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Jej kampania w praktyce jednak nie ruszyła. Dlaczego? Politycy PO wskazują na szefostwo partii" - pisze poniedziałkowy "Wprost".

Według rozmówców tygodnika, Grzegorz Schetyna blokuje Kidawie-Błońskiej pieniądze. "Powiedział jej, że na kampanię nie ma kasy, a partia ma długi. W tej sytuacji Małgorzata jest bezradna, nie może nawet powołać sztabu wyborczego" - wyjaśnia polityk PO w rozmowie z "Wprost". I dodaje, że Kidawa-Błońska musi w tej sytuacji czekać do końca stycznia, kiedy w partii odbędą się wybory nowego przewodniczącego.

Reklama

Inny rozmówca "Wprost" mówi, że "Schetyna zionie nienawiścią do Kidawy-Błońskiej, bo ku jego zaskoczeniu przestała go słuchać". "Przecież z tym brakiem pieniędzy to bzdura, bo za chwilę dostaniemy kolejną dotację z budżetu tytułem zwrotu finansowego po wyborach" - mówił rozmówca tygodnika.

Według informacji "Wprost" o tym, że obecny przewodniczący PO wstrzymuje pieniądze na kampanię, kandydatka na prezydenta miała rozmawiać z Donaldem Tuskiem. "Żaliła się, że przez Grzegorza nie ma jak robić kampanii" - mówi polityk PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy