Reklama

Reklama

Władysław Kosiniak-Kamysz inauguruje kampanię. Konwencja w Jasionce

W sobotę po godz. 13 w Jasionce koło Rzeszowa rozpoczęła się konwencja wyborcza kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza inaugurująca jego kampanię prezydencką.


"Przedstawię całościową wizję swojej prezydentury. Część swoich propozycji zaprezentowałem już podczas debaty eksperckiej w ubiegłą sobotę. Teraz też będę mówił o zdrowiu, edukacji. Poruszę sprawy przyszłości, czyli bezpieczeństwa energetycznego, sprawy międzynarodowe, wojskowe" - podkreślił lider PSL. Zapowiedział też, że na sobotniej konwencji padną "kolejne propozycje".

Rzecznik ludowców Miłosz Motyka, który jest w sztabie Kosiniaka-Kamysza, powiedział, że konwencja w Jasionce będzie najliczniejszym spotkaniem Stronnictwa od wielu lat. "Myślimy, że liczniejsza nawet niż niejedna dotychczasowa konwencja. Widać, że entuzjazm i zaangażowanie wewnątrz środowiska PSL i wśród organizacji, które tworzą z nami Koalicję Polską, czyli Unii Europejskich Demokratów, czy wśród ruchu Pawła Kukiza jest wielki" - powiedział Motyka.

Według niego, będzie to konwencja pokazująca, że kandydat PSL na prezydenta ma program, "który nie został napisany w jednym, czy drugim gabinecie, który też nie został stworzony na podstawie badań, jak u innych kandydatów, tylko (...) napisali go sami Polacy na dziesiątkach spotkań z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem".

Reklama

O tym będzie mówił kandydat PSL

Motyka dodał, że prezes PSL będzie mówił przede wszystkim o prerogatywach prezydenta. "Czyli o bezpieczeństwie, pewnie też o cyberbezpieczeństwie. Poruszy również temat polityki zagranicznej. Będzie mówił o zdefiniowaniu Unii Europejskiej i roli Polski w Unii, szczególnie po wyjściu z niej Wielkiej Brytanii" - powiedział rzecznik PSL.

"Na pewno będzie zagwarantowanie i potwierdzenie, że jesteśmy tak naprawdę gwarantem tego, że nic co było w ostatniej kadencji przez PiS dane, nie będzie zabrane, ale będzie wzmocnione i będzie rozszerzone. Bo uważamy, że te programy społeczne należy kontynuować i nie należy ich w żadnym wypadku usuwać. I my jesteśmy gwarantem tego, że one będą utrzymane" - zaznaczył Motyka.

Na pytanie, czy z ust prezesa padną nowe propozycje, rzecznik ludowców odparł, że tak. "To będą propozycje, które mają na celu wzmocnienie polskiej gospodarki, czyli na pewno skierowanie ku ludzi ciężko pracujących, jak chociażby dobrowolny ZUS, na pewno będzie 'Emerytura bez podatku', ale będzie też program stypendialny dla studentów, tak, aby zatrzymać specjalistów w Polsce.

Wystąpienie żony kandydata

Podczas konwencji głos zabrała żona Kosiniaka-Kamysza.  -  Nie jestem i nie będę żoną, która milczy. Będę krzyczeć, będę wspominać o kobietach, o słabszych, o niepełnosprawnych, o wartościach, które są dla nas najważniejsze - powiedziała Paulina Kosiniak-Kamysz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje