Reklama

Reklama

Władysław Kosiniak-Kamysz: Będę się poddawał weryfikacji na kongresie PSL

"Będę się poddawał weryfikacji już niedługo na kongresie PSL, który odbędzie się albo pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego" - zapowiedział w TVN24 Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców, który w pierwszej turze wyborów prezydenckich zdobył zaledwie 2,37 proc. głosów, zapowiedział też, że ponownie będzie kandydował na funkcję prezesa.

Kosiniak-Kamysz, pytany w czwartek rano (9 lipca) w TVN24, czy "przebolał już swoją porażkę", przyznał że jego wynik jest poniżej oczekiwań.

Reklama

"Dziewięć miesięcy ciężkiej pracy, kampania, która dawała nadzieję na więcej. Oczywiście każdy musi wziąć głęboki oddech po czymś takim, ale mam perspektywę, myślę, jeszcze wielu lat w polityce. (...) Chciałbym żeby wynik był lepszy, ale wszystko co dobre jeszcze przede mną" - powiedział.

Jego zdaniem od pojawienia się Rafała Trzaskowskiego jako kandydata w wyborach prezydenckich "nie było przestrzeni" do uzyskania lepszego wyniku. Podkreślił, że w ostatnim czasie otrzymał wiele wyrazów sympatii, "nawet więcej niż przed tym wynikiem".

"Ta sympatia jest. To na pewno cieszy, że nie zrobiłem takiego błędu, który by spowodował, że nie ma już przestrzeni do dalszego funkcjonowania, do rozwoju, do budowania i Koalicji Polskiej, i tego centrum, które jest w Polsce potrzebne" - zaznaczył.

"Będę startował na prezesa dalej"

Lider ludowców podkreślił, że nie zamierza podawać się do dymisji. Zaznaczył, że zaraz po wyborach otrzymał wotum zaufania od Naczelnego Komitetu Wykonawczego swojej partii. "Ja będę się poddawał weryfikacji już niedługo na kongresie, albo pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego. Koronawirus opóźnił nam kampanię wewnętrzną. Będę startował na prezesa dalej" - zapowiedział.

Dodał, że nie ma poczucia niewypełnienia obowiązku. Zaznaczył jednak, że wyciągnie wnioski z tej sytuacji.

Na kogo zagłosuje lider PSL?

Pytany, kogo zamierza poprzeć 12 lipca podczas drugiej tury wyborów, Kosiniak-Kamysz odpowiedział, że jego wyborcy sami będą wiedzieli, jakiego wyboru dokonać. "Moi wyborcy mają swój rozum. Jak mieli odwagę zagłosować na mnie w pierwszej turze, w tak spolaryzowanej rzeczywistości, to wiedzą jakiego wyboru dokonać" - powiedział lider PSL.

Dopytywany, czy zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego, odparł że "jest bliższy temu kierunkowi".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje