Reklama

Reklama

Warszawa: "Obywatelski sztab" Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Małgorzata Kidawa-Błońska zainauguruje w sobotę w Warszawie Sztab Obywatelski-Centrum Wolontariatu, czyli miejsce, gdzie jej sympatycy będą mogli porozmawiać, zorientować się w planach wyborczych kandydatki PO na prezydenta i ewentualnie włączyć się w kampanię. W weekend Kidawa-Błońska ma także rozmawiać z Donaldem Tuskiem.

Sztab będzie miał siedzibę przy ul. Kruczej w Warszawie. Jego otwarcie planowane jest na godz. 11.

"To będzie sztab dla ludzi. Cała nasza kampania jest kampanią bardzo społeczną, więc to także będzie miejsce otwarte dla wyborców" - zapowiada szef kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Bartosz Arłukowicz.

"Chodzi o to, żeby każdy, kto się chce zaangażować, a mamy tysiące takich głosów z całej Polski, miał miejsce, gdzie może przyjść, pobrać materiały i dostać konkretne zadanie, które może realizować" - dodaje rzecznik sztabu kandydatki, Adam Szłapka.

Reklama

W sztabie ma dyżurować zarówno sama kandydatka, jej współpracownicy, jak i pomagający w kampanii wolontariusze. Sympatycy Kidawy-Błońskiej będę mogli napić się tam kawy, ale też otrzymać materiały wyborcze. Sztab ma być też miejscem, gdzie organizowane będą eventy kampanijne Kidawy-Błońskiej.

Spotkanie z Tuskiem

W najbliższy weekend wicemarszałek Sejmu ma spotkać się z szefem Europejskiej Partii Ludowej Donaldem Tuskiem. Sztab nie zdradza jednak kiedy konkretnie dojdzie do spotkania. Z informacji PAP wynika, że ma mieć ono charakter prywatny i dotyczyć z jednej strony planów wyborczych Kidawy-Błońskiej, z drugiej - ewentualnego wsparcia ze strony byłego premiera.

W poniedziałek kandydatka Platformy ma odwiedzić podwarszawskie Piaseczno; za tydzień w sobotę weźmie udział w konwencji wyborczej, gdzie zaprezentuje wizję swej prezydentury. Niewykluczone, że jednym z gości wydarzenia będzie właśnie Donald Tusk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy