Reklama

Reklama

Szymon Hołownia: Powołam pełnomocnika ds. ochrony zwierząt

We wpisie na Facebooku Szymon Hołownia zaapelował: "W imieniu tysięcy psiaków, zwierząt domowych i wolno żyjących, które mają w tym świecie tylko nas - proszę: jeśli nie musicie, nie strzelajcie dziś, w Sylwestra". Dziennikarz zapowiedział także, że w jego programie wyborczym znajdzie się kwestia przywrócenia stanowiska pełnomocnika ds. ochrony zwierząt.

We wtorkowym wpisie Hołownia zdradził nieco więcej na temat własnych czworonogów i zaapelował o niestrzelanie w Sylwestra, aby psom oszczędzić traumy.

"A ponieważ ten temat zawsze był dla mnie ważny, choć o moim programie, programie naszej Polski AD 2020 zacznę opowiadać Wam z detalami (i aż do maja) za parę tygodni, już dziś mogę zdradzić Wam, że - oprócz całej wielkiej gałęzi ekologicznej - jest w nim miejsce na pełnomocnika prezydenta RP ds. ochrony praw zwierząt, urząd, który miał w swojej kancelarii śp. prezydent Lech Kaczyński, a którego przywrócenie wydaje mi się dzisiaj być ze względów etycznych i edukacyjnych wysoce pożądane" - napisał Hołownia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy