Reklama

Reklama

Szymon Hołownia: Oto filary mojego programu

Po Nowym Roku przedstawię program dla Polski, która chce i może się rozwijać. Jego filary to solidarność społeczna, środowisko naturalne, samorządność i działalność obywatelska - zapowiada Szymon Hołownia. Apeluje, by przy wigilijnym stole zamiast kłócić się o politykę, szczere rozmawiać o wizji Polski.

O projekcie "Rozmowy Polaków" Hołownia - który na początku grudnia zapowiedział wolę startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - poinformował na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych. Projekt ma być jednym z pierwszych działań prekampanijnych.

Reklama

"Musimy zacząć mówić do siebie inaczej, szczerze i odważnie. (...) Doszliśmy to tego, że sytuacja w jakiej znalazł się nasz kraj jest dla wielu z nas, problemem, bólem. Polska w ciągłej kłótni, wzajemnej pretensji, bez szacunku dla każdego z nas. Tak być nie musi" - podkreślił na nagraniu Hołownia.

"Wyobraźcie sobie, ile mogłoby się wydarzyć dobrego, gdyby naszą energię, którą teraz zużywamy na spory, przekierować na rozwój Polski, przygotowanie jej na wyzwania, które stawia przyszłość" - wskazał.

"Program jest gotowy, ale (...) potrzebna mi wasza pomoc"

Zapowiedział, że po Nowym Roku przedstawi program dla Polski, która chce i może się rozwijać. "Jego filary to solidarność społeczna, środowisko naturalne, samorządność i działalność obywatelska. Program jest gotowy, ale żeby optymalnie rozłożyć w nim akcenty, potrzebna mi jest wasza pomoc" - powiedział Hołownia. "Wizja Polski, którą chcę się z wami podzielić nie będzie kompletna, bez waszego głosu, bez waszego wsparcia" - dodał.

Hołownia radzi, by zamiast kłócić się przy świątecznym stole o politykę, włączyć się w projekt "Rozmowy Polaków" i w jego ramach odpowiedzieć na cztery pytania: co jest naszą największą siłą i największym, unikalnym talentem, co nas najbardziej dzieli, czego obawiamy się najbardziej oraz o jakiej Polsce marzymy.

"Wiem, że nie wszystkie te pytania są przyjemne, ale by ruszyć się do przodu musimy zmierzyć się również z tym, co dla nas wszystkich trudne. Od samego mówienia: kochajmy się, Polska się nie zmieni" - powiedział.

Hołownia zachęca, by dyskutować i dzielić się z nim opiniami np. na jego stronie internetowej. "Mój zespół zbierze wszystkie wasz odpowiedzi, rozmowy, propozycje i w połowie stycznia wrócimy do was z podsumowaniem, mapą naszych wspólnych marzeń, trosk i celów oraz programem, który będzie wierzę w to mocno odpowiedzią na zgłoszone przez was problemy i oczekiwania" - dodał.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy