Reklama

Reklama

Szymon Hołownia będzie kontynuował objazd po Polsce

​Szymon Hołownia, który jako kandydat niezależny osiągnął trzeci wynik w I turze wyborów prezydenckich i zapowiedział powstanie stowarzyszenia "Polska 2050", będzie kontynuował objazd po Polsce. W środę i czwartek (8 i 9 lipca) odwiedzi województwa: lubuskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie.

Jak poinformowali współpracownicy Hołowni, były prezenter ma w najbliższych dniach odwiedzić miejscowości, do których nie zdążył dojechać w trakcie kampanii. "Ma kontynuować rozmowy z Polakami o przyszłości kraju, opowiadać o swojej wizji Polski budowanej na pokolenia, a nie kadencję, o Polsce 2050" - wyjaśnili.

W środę po południu Hołownia odwiedzi woj. lubuskie - Gubin i Gorzów Wielkopolski, gdzie spotka się z mieszkańcami. 

W czwartek w Gorzowie Wielkopolskim będzie udzielać wywiadów i prowadzić indywidualne rozmowy. Po południu odwiedzi Szczecinek (woj. zachodniopomorskie) i Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie) - tam także ma spotkać się z mieszkańcami.

Reklama

Bez agitacji wyborczej

Według zapewnień współpracowników Hołownia nie będzie prowadził żadnej agitacji wyborczej. Jak poinformowano, objazd po kraju sfinansowany zostanie ze środków fundacji "Polska Od Nowa", która została założona w grudniu 2019 r. i prowadzi zbiórkę publiczną. 

"Z tych funduszy pokrywane były także koszty trasy Szymona Hołowni, zanim został oficjalnym kandydatem na prezydenta" - wyjaśnili jego współpracownicy.

Trzecie miejsce w wyborach 2020

Hołownia uzyskał w wyborach prezydenckich 13,87 proc. głosów i zajął trzecie miejsce po Andrzeju Dudzie i Rafale Trzaskowskim, którzy zmierzą się w niedzielę (12 lipca) w II turze. 

W ubiegłym tygodniu kandydat na prezydenta zapowiedział powstanie stowarzyszenia o nazwie "Polska 2050". Kilka dni temu zapowiedział, że ruch wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy