Reklama

Reklama

Szydło o apelu Tuska: Niegodne byłego premiera

Zdaniem byłej premier Beaty Szydło apel byłego premiera Donalda Tuska o bojkot zapowiadanych na maj wyborów prezydenckich jest "niegodny". "Nie rozumiem, jak ktoś, kto był premierem, może nawoływać do tego, ażeby łamać konstytucję i zachęcać Polaków do tego, ażeby nie korzystali ze swoich demokratycznych, konstytucyjnie zagwarantowanych praw" - powiedziała.

"Jako były premier nie rozumiem, jak ktoś, kto był premierem, może nawoływać do tego, ażeby łamać konstytucję i zachęcać Polaków do tego, ażeby nie korzystali ze swoich demokratycznych, konstytucyjnie zagwarantowanych praw" - powiedziała szefowa sztabu programowego prezydenta Andrzeja Dudy w czwartek w TVP. 

"Nie jest to godne byłego premiera" - dodała.

"Ponieważ rozmawiamy z telewizji publicznej, przypominam sobie inny bojkot, który kiedyś zaproponował Donald Tusk: żeby Polacy wypowiedzieli niejako posłuszeństwo państwu, nie płacili abonamentu. To jest inna skala i inna waga tych dwóch wydarzeń, ale pokazuje to też i naturę tego polityka, który dziś dołącza do chóru tych polityków, którzy bardziej cenią chyba chaos i zamieszanie niż stabilizacje polityczną w bardzo trudnym momencie dla nas wszystkich" - mówiła.

Reklama

W opublikowanym we wtorek nagraniu przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, były premier wezwał do bojkotu planowanych na maj wyborów prezydenckich i wyraził zdanie, że PiS może się z nich w ostatniej chwili wycofać. 

"Jestem absolutnie przekonany, że zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwala nam uczestniczyć w tym procederze" - powiedział Tusk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy