Reklama

Reklama

​Sondaż Ipsos dla OKO.press: W II turze Andrzej Duda przegrywa

W dniach 22-23 czerwca pracownia Ipsos przeprowadziła na zlecenie OKO.press sondaż wyborczy. Jego wyniki wskazują, że Andrzejowi Dudzie wywalczenie reelekcji może się nie udać.

Według sondażu, którego wyniki zostały opublikowane na pięć dni przed wyborami, I turę wygra urzędujący prezydent. Oddanie na niego głosu deklaruje 40 proc. badanych.

Na drugim miejscu wyścigu wyborczego jest Rafał Trzaskowski, który może liczyć na poparcie 27 proc. wyborców. Podium zamyka kandydat niezależny Szymon Hołownia. Na niego swój głos oddałoby 10 proc. wyborców.

Sondażowe wyniki II tury wyborów, które zawierają dwa możliwe scenariusze rozwoju wypadków, przedstawiają znacznie mniej optymistyczne prognozy dla urzędującej głowy państwa. 

Reklama

Dwa scenariusze, dwie przegrane Andrzeja Dudy

W przypadku, gdyby do kolejnego etapu wyścigu wyborczego przeszli Rafał Trzaskowski i obecny prezydent, swój głos na Andrzeja Dudę oddałoby 43 proc. wyborców, podczas gdy kandydat Koalicji Obywatelskiej mógłby liczyć na poparcie na poziomie 47 proc. Pozostali badani deklarowali, że nie wiedzą, na kogo zagłosują, lub nie mają zamiaru brać udziału w wyborach.

Według sondażu, Andrzej Duda nie wygrałby także w przypadku, gdyby w II turze przyszło mu rywalizować z Szymonem Hołownią. W tej sytuacji na urzędującego prezydenta zagłosowałoby 44 proc. badanych, a na jego kontrkandydata 49. Siedem proc. badanych nie głosowałoby wcale, lub nie umiało powiedzieć, kogo poparłoby w tych okolicznościach.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy