Reklama

Reklama

Scysja na Twitterze. Krzysztof Bosak odpowiada dziennikarce

"Tak, chwalcie Bosaka. (…) Jak kiedyś Konfederacja przejmie władzę, to zobaczycie na żywo te 'polskie obozy'" – napisała na Twitterze dziennikarka Katarzyna Markusz. Wpis spotkał się z odpowiedzią kandydującego w wyborach prezydenckich Krzysztofa Bosaka.

Współpracująca z Jewish Telegraphic Agency i portalem Jewish.pl dziennikarka Katarzyna Markusz przestrzegła na Twitterze przed promowaniem w mediach Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich.

"Tak, chwalcie Bosaka, zapraszajcie na debaty, róbcie wywiady. Już ma 13%. Jak kiedyś Konfederacja przejmie władzę, to zobaczycie na żywo te 'polskie obozy'" - napisała.

Na wpis Markusz zareagował Bosak.

"Z pewnością nie wszyscy redaktorzy mediów żydowskich są tacy jak pani @KasiaMarkusz, ale antypolonizm jest w tym środowisku poważnym problemem, zniekształcającym ocenę rzeczywistości tym, którzy mają ją innym przybliżać i tłumaczyć. W ten sposób złe uprzedzenia się umacniają" - napisał na Twitterze kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich.

Reklama

W ostatnim sondażu Kantar z 21 maja oddanie głosu na Bosaka zadeklarowało 8 procent ankietowanych. Natomiast w wyborach parlamentarnych na Konfederację głosowałoby 11 procent badanych przez Kantar.  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy