Reklama

Reklama

"Rz" i "DGP": Co prezydent zrobi z miliardami dla TVP?

W obozie PiS nie ma zgody co do tego, co prezydent Andrzej Duda powinien zrobić z ustawą przekazującą niemal dwa miliardy złotych dla TVP. Trwają dyskusje nad tym, czy odesłać ją do TK, czy zawetować - czytamy w "Rzeczpospolitej" oraz w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Według informacji "Rzeczpospolitej", część polityków opowiada się za niepodpisaniem ustawy, skierowaniem jej do Trybunału Konstytucyjnego a nawet za wetem. 

"Z drugiej strony w PiS są też politycy, którzy uznają, że niepodpisanie ustawy byłoby politycznym błędem, bo obóz rządzący zapłacił już poważne polityczne koszty całej dyskusji o onkologii i taka decyzja oznaczałaby dalsze koszty" - czytamy w dzienniku.

Z informacji gazety wynika, że decyzja jednak jeszcze nie zapadła, a zwlekanie z nią ma budzić irytację u niektórych przedstawicieli obozu władzy.

Reklama

Z kolei w "Dzienniku Gazecie Prawnej" czytamy, że "w tym momencie wszystkie opcje są stole". Ale rozmówcy gazety zwracają uwagę, że zawetowanie ustawy mogłoby zostać odebrane jako przejaw słabości prezydenta i ugięcie się pod naciskami opozycji. 

Według "DGP" poważnie ma być rozważany wariant odesłania jej do TK, ale przed podpisaniem. "Wysłania jej tam po podpisaniu nie bierzemy pod uwagę" - zastrzega współpracownik Andrzeja Dudy.

W czwartek prezydent będzie rozmawiał o ustawie z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

Decyzja w tej sprawie może być jedną z najważniejszych w toczącej się kampanii wyborczej.

Więcej w "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama