Reklama

Reklama

RMF: Wybory prezydenckie 2020. Pakiety z 10 maja na przemiał

Państwowa Komisja Wyborcza nie wykorzysta w nadchodzących wyborach prezydenckich ani jednego elementu pakietu wyborczego, wydrukowanego przed "wyborami-widmo" 10 maja. Druk został zlecony przez premiera Mateusza Morawieckiego, a był koordynowany przez wicepremiera ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Obecnie pakiety są przechowywane w magazynach Poczty Polskiej - podało RMF FM.

Rząd w stanowisku wydanym 9 maja deklarował, że wydrukowane elementy pakietu wyborczego powinny zostać wykorzystane. Wicepremier Jacek Sasin mówił nawet: "Jestem przekonany, że wydrukowane już pakiety będą do wykorzystania". Tak się jednak nie stanie, bo wzory poszczególnych elementów pakietu wyborczego określone przez Państwową Komisję Wyborczą, różnią się od tych wydrukowanych na polecenie premiera. 

Reklama

Oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu ma datę dzienną głosowania, inaczej sformułowana została też instrukcja głosowania korespondencyjnego, a informacja na kopercie na karcie do głosowania ma inny układ graficzny.

To oznacza, że wydrukowane już pakiety, które nie zostaną wykorzystane, najpierw będą zalegały w magazynach Poczty Polskiej, a później najprawdopodobniej trafią na przemiał, bo nie da się ich w żaden sposób wykorzystać - na pewno nie wyborach prezydenckich zaplanowanych na 28 czerwca.

Wkrótce więcej na ten temat

Autor: Patryk Michalski

Opracowanie: Malwina ZaborowskaCzytaj więcej na stronie RMF24

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy