Reklama

Reklama

RMF: Odnalazły się pakiety wyborcze, które miały być wykorzystane 10 maja

Wiadomo, gdzie są pakiety wyborcze, które miały zostać wykorzystane w czasie wyborów prezydenckich 10 maja - informuje RM FM. Karty do głosowania są zabezpieczone w jednym z magazynów Poczty Polskiej.

Poszukiwania kart wyborczych rozpoczęto w Senacie. Zgodnie z poprzednią ustawą o wyborach korespondencyjnych "niewykorzystane karty wyborcze miały trafić do PKW i delegatur biura wyborczego". Jak przekazało PKW, pakiety tam jednak nie trafiły.

Nie było ich również w Ministerstwie Aktywów Państwowych, które było odpowiedzialne za przeprowadzenie głosowania 10 maja. "Jak nikt nie wie, to i ja nie wiem. W ministerstwie ich nie ma" - powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Karty wyborcze w Poczcie Polskiej

Wbrew wcześniejszym zaprzeczeniom rzecznika poczty niewykorzystane pakiety wyborcze odnalazły się w jednym z magazynów pocztowych. O tym fakcie poinformował senator Krzysztof Kwiatkowski. "Z najwyższą przyjemnością chciałbym państwa poinformować o tym, że udało odnaleźć się pakiety wyborcze na podstawie pisma, które przesłało nam kierownictwo Poczty Polskiej" - oznajmił.

Reklama

Pakiety wyborcze są w posiadaniu poczty od 25 maja 2020 roku. "Składowane są w jednym z obiektów logistycznych Poczty Polskiej S.A. Obiekt, w którym są przechowywane, jest chroniony fizycznie oraz posiada zabezpieczenia techniczne" - dodał.

Dostęp do magazynu jest ograniczony, a miejsce składowania samych pakietów jest wydzielone i stale chronione. Według poczty nikt nieupoważniony nie ma do nich dostępu.

Arkadiusz GrochotMariusz Piekarski

Czytaj w RMF FM

***

 #POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel.

Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy