Reklama

Reklama

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem na prezydenta. Komentarze

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta – poinformował w piątek (15 maja) szef PO Borys Budka. Polityk dodał, że decyzja zarządu Platformy w tej sprawie była jednomyślna. Zmiana kandydata w wyborach prezydenckich 2020 wywołała już liczne komentarze.

Przypomnijmy, że dotychczasową kandydatką KO w wyborach prezydenckich była Małgorzata Kidawa-Błońska. Zarząd PO zdecydował jednak o wymianie kandydatki na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Lider PO Borys Budka poinformował po posiedzeniu zarządu PO, że decyzja w tej sprawie była jednomyślna. Wymiana kandydata wywołała liczne komentarze. Oto niektóre z nich.

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO):

"Mamy nowego kandydata i wierzę bardzo głęboko, że wygramy wybory, niezależnie od tego jaki będzie ich termin; jesteśmy zdeterminowani, tworzymy dobry zespół i mam nadzieję, że za kilka tygodni będziemy mogli powiedzieć, że mamy w Polsce nowego prezydenta" - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Reklama

Adam Szłapka (Nowoczesna):

Głos zabrał także lider Nowoczesnej i dotychczasowy rzecznik sztabu Kidawy-Błońskiej Adam Szłapka. Dziękował Kidawie-Błońskiej za to, że "stanęła po stronie prawdy i wartości". Podkreślił, że dzięki jej uporowi "zatrzymała ona niebezpieczną żądzę Jarosława Kaczyńskiego, by przeprowadzić wybory za wszelką cenę". Mówił, że dzięki niej "nie odbyły się w Polsce niebezpieczne wybory kopertowe".

Szłapka dodał, że "tamte wybory to przeszłość", a na nowe wybory zarząd Nowoczesnej, który jednomyślnie zarekomendował poparcie dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego.

Tomasz Grodzki (PO):

"Rafał Trzaskowski poprowadzi Polki i Polaków na rendez-vous z przyszłością" - powiedział o nowym kandydacie KO w wyborach prezydenckich marszałek Senatu Tomasz Grodzki. 

Komentarze użytkowników:

Po decyzji zarządu PO pojawiło się także wiele komentarzy użytkowników Twittera:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy