Reklama

Reklama

Przemysław Czarnek o osobach LGBT: Nie są równi ludziom normalnym

"Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym" - powiedział w sobotę (13 czerwca) na antenie TVP Info Przemysław Czarnek, poseł PiS i jeden z członków sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Czarnek był jednym z gości programu "Studio Polska" emitowanego w sobotę wieczorem na antenie TVP Info. Dyskusja dotyczyła praw mniejszości i gorącego w ostatnim czasie tematu - LGBT.

"Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości" - powiedział Czarnek. 

"Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją" - dodał poseł PiS.

Reklama

Nagranie z wypowiedzią członka sztabu ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy błyskawicznie obiegło Internet i wywołało falę komentarzy. Złożona została także skarga do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Do słów posła PiS odniósł się w niedzielę (14 czerwca) na Twitterze Joachim Brudziński. "Niektórym moim kolegom w ferworze ideologicznych sporów emocje odbierają zdrowy rozsądek i padają słowa które nigdy nie powinny paść. Sam też nie jestem bez winy ale zawsze kiedy zdarzy mi się przekroczyć pewne granice staram się przeprosić" - napisał.

"To,że nie zgadzamy się z z taką czy inna ideologią czy afirmacją wyuzdanych postaw, nie daje nam prawa do wykluczania kogokolwiek z naszej wspólnoty narodowej" - dodał w kolejnym wpisie Brudziński.

Poproszony przez Onet o komentarz poseł Czarnek tłumaczył, że jego komentarz odnosił się do pokazanego przez niego zdjęcia roznegliżowanego mężczyzny siedzącego w - jak powiedział - "barze gejowskim" w Los Angeles. "I stwierdziłem, że to nie są ludzie normalni" - powiedział w rozmowie z dziennikarzem Onetu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy