Reklama

Reklama

Premier: Rafał Trzaskowski naopowiadał głupot. Chyba nie wie, co to jest PKB

Kandydat KO Rafał Trzaskowski "naopowiadał głupot" stwierdzając, że Polska jest w kompletnej zapaści, chyba nie wie, co to jest PKB, dane KE pokazują, że Polska jest na pierwszym miejscu w UE, jeśli chodzi o najłagodniejszy spadek PKB - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.


Mateusz Morawiecki powiedział w Polsat News, że Rafał Trzaskowski "oszukiwał na antenie bardzo wielu telewidzów" mówiąc, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej i grozi nam 5 proc. mniej przyrostu PKB.

Szef rządu przedstawił kartkę z danymi Komisji Europejskiej, zgodnie z którymi Polska w 2020 roku doświadczy najłagodniejszego spadku produktu krajowego brutto wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej i będzie to spadek na poziomie 4,6 proc.

"Polska jest na górze całej tej tabeli, a Rafał Trzaskowski powiedział, że Polska jest w kompletnej zapaści, zresztą chyba nie wie, co to jest PKB" - powiedział Morawiecki.

Reklama

Podkreślił raz jeszcze, że KE pokazała, że Polska jest na pierwszym miejscu w UE, jeśli chodzi o najłagodniejszy spadek PKB. "Może on odczytał tę tabelę w taki sposób (do góry nogami - przyp. red.) i może mu się pomyliło" - powiedział Morawiecki. Stwierdził, że Trzaskowski "naopowiadał głupot". "Ja nie wiedziałem naprawdę, czy śmiać się z tego wszystkiego, czy płakać" - powiedział szef rządu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy