Reklama

Reklama

Płock: Policja wyjaśni, czy stacja radiowa naruszyła ciszę wyborczą

Do Komendy Miejskiej Policji w Płocku (Mazowieckie) wpłynęło w sobotę zawiadomienie o naruszeniu ciszy wyborczej polegającym na promowaniu jednego z kandydatów na prezydenta RP podczas audycji radiowej. W sprawie podjęte zostaną czynności wyjaśniające – podała policja.

Zawiadomienie, jakie wpłynęło w sobotę dotyczy naruszenia art. 498 Kodeksu wyborczego, odnoszącego się do agitacji po zakończeniu kampanii wyborczej, w trakcie ciszy wyborczej - poinformowała mł. asp. Marta Lewandowska.

Reklama

Jak wyjaśniła, chodzi o naruszenie "polegające na promowaniu jednego z kandydatów na prezydenta przez radio". Dodała, iż zgłoszenie dotyczy porannej audycji w jednej z lokalnych rozgłośni. "W związku z tym zawiadomieniem policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające" - zaznaczyła Lewandowska.

Art. 498. Kodeksu wyborczego mówi, że kto, w związku z wyborami, w okresie od zakończenia kampanii wyborczej aż do zakończenia głosowania prowadzi agitację wyborczą podlega karze grzywny. Kara ta może wynieść od 20 zł do 5 tys. zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy