Reklama

Reklama

Pełnomocnik ds. zwierząt. Hołownia "śladem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego"

Niezależny kandydat Szymon Hołownia zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem powoła w swej kancelarii pełnomocnika ds. zwierząt, a funkcję tę obejmie Barbara Borzymowska od dawna angażująca się na rzecz praw zwierząt. Wspólnie będziemy w stanie doprowadzić do poprawy ich sytuacji - dodał.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed warszawskim Schroniskiem Na Paluchu podkreślił, że zwierzęta są tu otoczone właściwą troską. "Niestety nie wszędzie tak jest" - zaznaczył.

Według niego "wśród Polaków jest mnóstwo osób, niezależnie od przynależności partyjnej, którym los zwierząt jest bliski, które nie mogą patrzeć na przejawy okrucieństwa wobec nich, nie zgadzają się na to, jak polskie prawo traktuje tych, którzy dopuszczają się przestępstw przeciwko prawom zwierząt".

"Rośnie nasz poziom wrażliwości i świadomości, i na to prezydent Rzeczpospolitej powinien zwrócić uwagę. Dlatego idąc za wzorem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bo był jedynym prezydentem, który miał w kancelarii taką osobę, chciałbym powołać w mojej kancelarii urząd pełnomocnika ds. zwierząt, i z radością mogę powiedzieć, że to stanowisko objęłaby Barbara Borzymowska" - powiedział Hołownia.

Reklama

Jak podkreślił, Borzymowska jest rzecznikiem ds. zwierząt przy prezydencie Wrocławia Jacku Sutryku. "Jest od dawna zaangażowana na rzecz praw zwierząt, poprawiania ich sytuacji w Polsce, jestem głęboko przekonany, że dzięki naszej współpracy (...) będziemy w stanie doprowadzić do tego, że sytuacja (zwierząt) ulegnie zmianie" - dodał.

Zdaniem Hołowni "prezydent nie jest Sejmem, ale dzięki narzędziom, które posiada, będzie w stanie rozwiązać wiele problemów w tym zakresie".

Barbara Borzymowska pełni w sztabie Hołowni funkcję doradcy ds. zwierząt.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne