Reklama

Reklama

Paweł Tanajno. Kim jest kandydat w wyborach prezydenckich?

Paweł Tanajno dał się zauważyć szerszemu gronu wyborców podczas środowej debaty w TVP. Jego ostre wypowiedzi pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy i rządu premiera Mateusza Morawieckiego trafiły w oczekiwania części widzów. "Ja jestem przedsiębiorcą i oskarżam Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudę o zagładę polskiej gospodarki. To nie wirus ją niszczy. Należy postawić Morawieckiego i Dudę przed Trybunałem Stanu" - mówił między innymi.

W środowy wieczór (6 maja) w siedzibie TVP odbyła się debata kandydatów w wyborach prezydenckich. Na pytania dotyczące m.in. polityki zagranicznej, bezpieczeństwa czy polityki społecznej odpowiadali: ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń, Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak, Stanisław Żółtek, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski oraz Paweł Tanajno.

Zwłaszcza ten ostatni, występujący jako "rzecznik przedsiębiorców", zwrócił szczególnie uwagę części widzów i obserwatorów politycznej rzeczywistości.

Reklama

"Nikt i nic mnie nie powstrzyma przed agitacją wyborczą w czasie ciszy wyborczej na rzecz zwycięzcy wczorajszej debaty, czyli Pawła Tanajno" - stwierdził na Twitterze politolog Marek Migalski.

"Jak tak dalej pójdzie to pan kandydat Tanajno wyprzedzi w sondażach Małgorzatę Kidawę-Błońską" - pisał w czasie debaty Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA.

O czym mówił Paweł Tanajno?

"W tym studio widzą państwo polityków-celebrytów. Ja jestem przedsiębiorcą i oskarżam Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudę o zagładę polskiej gospodarki. To nie wirus ją niszczy. Należy postawić Morawieckiego i Dudę przed Trybunałem Stanu i zautomatyzować wszystkie przelewy pomocowe" - grzmiał podczas debaty Tanajno, który, przypomnijmy - jest niezależnym kandydatem w wyborach.

"Co szykuje nam rząd Morawieckiego? Chce, byśmy zwalniali pracowników. Zastanówcie się, jakiego chcecie prezydenta. Czy piękną laleczkę, czy jednego z was? Czy chcecie kogoś silnego, kto postawi się Nowogrodzkiej, czy tygryska?" - pytał, wskazując na problemy, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy w czasie epidemii koronawirusa.

Paweł Tanajno podczas debaty wytykał również Andrzejowi Dudzie położenie osób, które zaciągnęły kredyty denominowane lub indeksowane we frankach szwajcarskich.

"Skala obłudy politycznej, jaka tu jest, przebiła wszystkie możliwe rejestry. Panie Andrzeju, niech pan powie, co pan zrobił dla frankowiczów. Tak kłamiecie, że nie da się tego słuchać. Ja nie jestem politykiem i współczuję, że widzowie muszą na to patrzeć" - zaznaczał.

Kim jest Paweł Tanajno?

Paweł Tanajno to polski przedsiębiorca oraz działacz polityczny z Warszawy. Studiował prawo i zarządzanie. W latach 2002-2007 był wspólnikiem i członkiem zarządu PTR Spółka z o.o. Od 2006 roku jest członkiem zarządu Fundacji Nie Troszczcie Się, a od 2011 roku wspólnikiem i członkiem zarządu spółek: Netwit.pl i Iam4U.pl. Zajmuje się doradztwem w kwestiach marketingu internetowego.

Do 2003 roku należał do Platformy Obywatelskiej. W 2010 roku był związany ze stowarzyszeniem Ruch Poparcia Palikota.

O urząd prezydenta będzie ubiegał się drugi raz. Wcześniej startował w 2015 roku - z ramienia Demokracji Bezpośredniej. Tego samego roku startował w wyborach parlamentarnych do Sejmu z listy komitetu wyborczego Kukiz’15 w okręgu gdyńsko-słupskim, ale bez powodzenia.

Paweł Tanajno startował również w wyborach na prezydenta Warszawy w 2018 roku. Zajął 11. miejsce (na 14 kandydatów).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy