Reklama

Reklama

Partia Razem przeprasza Szymona Hołownię

Partia Razem (Lewica Razem) wydała na Twitterze krótkie oświadczenie, w którym przeprasza kandydata na prezydenta Szymona Hołownię. Chodzi o jego stosunek dotyczący zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

"Partia Razem kłamała w swoim tweecie nt. moich poglądów dot. złagodzenia prawa aborcyjnego i chyba dobrze o tym wie, bo tweet zniknął z ich profilu" - w niedzielę napisał na Twitterze Hołownia. 

Niewiele później w tym samym medium ukazała się odpowiedź Partii Razem. 

"To nie kłamstwo, ale niewiedza. W błąd nas wprowadziła notka z Pańskiego bloga, gdzie wprost Pan napisał o tym, że jest za zaostrzeniem prawa do aborcji. Przepraszamy" - czytamy. 

Hołownia zwraca uwagę na opublikowany dokument określający "wizję i konkrety" jego prezydentury. Wynika z niego, że kandydat na głowę państwa opowiada się za utrzymaniem tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 r. 

Reklama

Ustawa pozwala kobiecie na dokonanie aborcji w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki, w przypadku "ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu" oraz gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, np. gwałtu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy