Reklama

Reklama

Nieoficjalnie: Bielan rzecznikiem Dudy. Brudziński zajmie się organizacją

Adam Bielan zostanie rzecznikiem prasowym Andrzeja Dudy w trakcie kampanii prezydenckiej. Cały sztab prawdopodobnie zostanie zaprezentowany w środę o godz. 13.

Sprawy organizacyjne związane z prezentacją sztabu Andrzeja Dudy dogrywa Krzysztof Sobolewski, który jest szefem Komitetu Wykonawczego PiS. Sobolewski, z racji pełnionej funkcji, także znajdzie się w sztabie. Tak jak to zresztą miało miejsce przy okazji poprzednich wyborów.

Reklama

Po prezentacji sztabu sprawami organizacyjnymi zajmie się Joachim Brudziński. To zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego, który ma zostać kimś w rodzaju szefa operacyjnego kampanii. Będzie decydował kiedy i gdzie pojawi się prezydent Andrzej Duda.

Beata Szydło ma odpowiadać za kwestie programowe kandydata PiS. Duda i Szydło to tandem, jaki doskonale sprawdził się w 2015 roku. Teraz PiS wraca do sprawdzonego modelu.

Ważną postacią ma zostać trzeci już europoseł w sztabie Dudy - Adam Bielan, który obejmie funkcję rzecznika prasowego odpowiedzialnego za całą strategię wizerunkową. Taką informację jako pierwsza podała gazeta.pl. Z Bielanem nie udało nam się skontaktować - jego telefon jest zajęty lub nie odpowiada. - To proste. Kampania już się zaczęła i Adam już działa w nowej roli - powiedział nam jeden z członków nowego sztabu.

Adam Bielan to członek Porozumienia. Tym samym partia Jarosława Gowina umacnia swoją pozycję w koalicji Zjednoczonej Prawicy. Inna sprawa, że argumenty samego Gowina, powinny być w tej kampanii bardziej słyszalne za sprawą Bielana. Wicepremier uważa bowiem, że kampania prezydencka nie powinna tak bardzo polaryzować społeczeństwa jak te poprzednie. Nowy rzecznik prawdopodobnie będzie ten postulat wcielał w życie.

W sztabie prezydenta pojawi się też Paweł Szefernaker. W 2015 roku odpowiadał za kampanię kandydata PiS w internecie. Teraz również ma "pomagać", ale już nie w takim stopniu jak pięć lat temu. W międzyczasie Szefernaker został wiceministrem MSWiA i jak słyszymy w PiS, z racji pełnionej funkcji nie jest w stanie zaangażować się w kampanię 24 godziny na dobę.

W sztabie pojawi się też Błażej Spychalski, jeden z bliższych współpracowników prezydenta Dudy. Wciąż nie wiadomo, jaką będzie pełnił funkcję. Nie będzie rzecznikiem prasowym, ale ma być w bliskim otoczeniu prezydenta.

Jak słyszymy, sztab będzie dzielił się na ten formalny i nieformalny. Formalny zostanie zaprezentowany w środę, prawdopodobnie o godz. 13 (ta informacja ma zostać potwierdzona jeszcze dzisiaj). Wcześniej odbędzie się spotkanie z regionalnymi szefami sztabów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama