Reklama

Reklama

Marcin ​Bosacki: Senator Komarnicki pomylił się w głosowaniu

Informuję w imieniu senatora Władysława Komarnickiego, że jego głosowanie to pomyłka. Jest dzień po operacji - napisał we wtorek na Twitterze senator Marcin Bosacki (KO). Komarnicki jako jedyny z klubu KO zagłosował przeciwko odrzuceniu ustawy ws. głosowania korespondencyjnego.

Za odrzuceniem ustawy ws głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. było 50 senatorów: KO, KP-PSL, Lewicy oraz dwóch senatorów z Koła Senatorów Niezależnych i jeden niezrzeszony; przeciw głosowało 35: z klubu PiS i jeden senator KO - właśnie Komarnicki. Od głosu wstrzymał się senator z klubu PiS - Józef Zając (należy on do wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy Porozumienia).

Reklama

"Informuję też, w imieniu senatora Władysława Komarnickiego, że jego głosowanie to pomyłka. Jest dzień po operacji. Cały dzień głosował z nami. Tu się pomylił" - napisał na Twitterze Bosacki.

Głosowało łącznie 86 senatorów. Udziału w głosowaniu nie wzięło 13 senatorów PiS i Lida Staroń należąca do Koła Senatorów Niezależnych.

Do odrzucenia przez Sejm sprzeciwu Senatu wymagana jest bezwzględna większość głosów - o jeden więcej, niż wszystkich pozostałych głosów (przeciw i wstrzymujących się). Obecnie klub PiS liczy 235 posłów; spośród nich 18 to posłowie koalicyjnego Porozumienia - w którym nie ma jednomyślności w kwestii odrzucenia senackiego weta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy