Reklama

Reklama

Małgorzata Kidawa-Błońska o wyborach: 7 maja podejmę decyzję

Kandydatka na urząd prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że decyzję o udziale w wyborach podejmie 7 maja "po ogłoszeniu, kiedy będą wybory i w jakiej formie". Stwierdziła, że wszystko zależy od tego, czy będą one przeprowadzone w sposób bezpieczny i zgodny z polskim prawem.

"Decyzję o tym, czy będę na liście (wyborczej), czy nie, podejmę 7 maja, bo nie mogę teraz podjąć tej decyzji, skoro zostanie zmieniony termin wyborów i będą na przykład na jesieni. Tę decyzję podejmę po ogłoszeniu, kiedy będą wybory i w jakiej formie" - oświadczyła w czwartek Kidawa-Błońska na briefingu prasowym pytana, czy będzie kandydować w wyborach.

Jak podkreśliła, postawiła dwa warunki, pod którymi weźmie udział w wyborach. "Muszą być bezpieczne dla Polaków i muszą być tajne, demokratyczne, zgodne z polskim z prawem" - zaznaczyła. "Na razie nie ma takiej formuły wyborów na stole. Czekamy na decyzję Senatu, na decyzję jaką podejmie Sejm. Ale dla mnie te dwa warunki są niezbędne" - powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Reklama

Małgorzata Kidawa-Błońska: "Te wybory to nie są wybory"

Oświadczyła, że jeśli wybory odbędą się 10 maja "na pewno" nie będzie w nich głosować. "Nie biorę udziału w wyborach 10 maja, które są niebezpieczne dla Polaków i przeprowadzone przez pseudo usługę pocztową. Te wybory to nie są wybory, trudno je tak nazywać i żaden przyzwoity człowiek w takich wyborach nie bierze udziału ze względu na bezpieczeństwo Polaków i także poszanowanie polskiego prawa i konstytucji" - oświadczyła Kidawa-Błońska.

Sejm 6 kwietnia uchwalił ustawę, autorstwa PiS, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Senat ma się nią zająć na posiedzeniu 5 i 6 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy