Reklama

Reklama

Krzysztof Bosak: Szkoda czasu na dyskusję o Donaldzie Tusku

Jestem lepszym kandydatem do tego, by zmierzyć się z prezydentem Andrzejem Dudą w drugiej turze niż Małgorzata Kidawa-Błońska, która w mojej ocenie jest politykiem niesamodzielnym - uważa Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta.

Bosak został zapytany w Polsat News, czy zgadza się z krytyczną diagnozą sytuacji Prawa i Sprawiedliwości, wyrażoną w środę na Twitterze przez byłego premiera, szefa Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska. Tusk napisał: "PiS już wie, że niedługo straci władzę. Mimo nadciągającego kryzysu rozda jeszcze trochę pieniędzy (głównie swoim), aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego. Winę za bankructwo i drożyznę zrzuci na następców". "Taka strategia" - dodał były premier.  

"Uważam, że szkoda czasu na dyskusję o Donaldzie Tusku, ponieważ nie zdecydował się kandydować w wyborach prezydenckich, a wiele lat temu porzucił najbardziej prestiżowy urząd polityczny w Polsce, czyli urząd premiera RP, po to, żeby zostać jednym z eurokratów. W tej chwili jest funkcjonariuszem ogólnoeuropejskiej partii o profilu ni to prawicowym, ni to lewicowym, czyli tak zwanego EPP" - powiedział Bosak. 

Reklama

Odnosząc się do uwagi, że Tusk "stoi za" kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzatą Kidawą-Błońską", Bosak zaproponował, aby skupić się na kampanii prezydenckiej tu, w Polsce i ocenił, że jest lepszym kandydatem na prezydenta niż Kidawa-Błońska.  

"Uważam, że jestem lepszym kandydatem do tego, by zmierzyć się z prezydentem Andrzejem Dudą w drugiej turze niż pani Kidawa-Błońska, która w mojej ocenie jest politykiem niesamodzielnym. Nawet pan (prezydent Poznania Jacek - red.) Jaśkowiak, który był jej kontrkandydatem w prawyborach wewnątrz Platformy Obywatelskiej przyznał, że to Konfederacja jest jedyną siłą, która broni interesów polskich przedsiębiorców, tym samym dając jasną opinię o swojej kontrkandydatce, czyli pani Kidawie-Błońskiej" - powiedział Bosak.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy