Reklama

Reklama

Kosiniak-Kamysz w "Sieci": Wynik wyborów będzie zaskoczeniem

Bazarek z wyborami jest bardzo rozedrgany, moim zdaniem nie opisuje rzeczywistości, tylko ją kreuje. Wyniki wyborów 28 czerwca będą zaskoczeniem dla wielu - powiedział w rozmowie z "Sieci" kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę, że na Słowacji prezydentem została Zuzanna Czaputova, która w wewnętrznych badaniach miała niskie poparcie. "Z sondażami różnie może być, bywają naprawdę odklejone od rzeczywistości" - ocenił.

Mówiąc o czasach koalicji PSL z PO, stwierdził, że wiele dobrych rzeczy udało się przeprowadzić i że nie jest wobec tych rządów bezkrytyczny. "Z wielu rzeczy jestem dumny, ale widzę też niedociągnięcia" - przyznał.

Tłumaczył, że kryzys demograficzny, który stał u podstaw podniesienia przez rząd PO-PSL wieku emerytalnego, jest ciągle aktualnym problemem. "Wiele państw w Europie podejmowało wówczas decyzję o wydłużeniu wieku emerytalnego. W Polsce została ona zanegowana, wyborcy dali temu wyraz w wyborach w 2015 r., akceptuję to. Ale co zrobiono przez ostatnie cztery lata? Jakie zachęty stworzono do dłuższej aktywności zawodowej, by nie rosła liczba osób pobierających emerytury poniżej minimalnej?" - pytał.

Reklama

Dodał, że jego propozycją jest zwolnienie pracujących emerytów z podatku.

Reklama

Reklama

Reklama