Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Robert Biedroń zawiesza większe spotkania

Podjąłem decyzję o zawieszeniu większych, otwartych spotkań - poinformował kandydat na prezydenta z ramienia Lewicy Robert Biedroń. Podkreślił, że nie chce nikogo narażać.

"Podjąłem decyzję o zawieszeniu większych, otwartych spotkań. Nie będziemy do odwołania organizowali jako sztab takich spotkań w najbliższym czasie" - powiedział Biedroń dziennikarzom przed wejściem na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Podkreślił, że "trzeba zrobić wszystko, żeby nie narażać kogokolwiek na jakiekolwiek ryzyko". "W związku z tym także moja decyzja, naszego sztabu decyzja, o zawieszeniu takich spotkań otwartych" - powiedział Biedroń.

W poniedziałek wieczorem o zawieszeniu dużych spotkań wyborczych poinformował prezydent Andrzej Duda. We wtorek taką decyzję podjęła też kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Reklama

Odwołanie imprez masowych

Odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych zarekomendował 8 marca główny inspektor sanitarny. We wtorek po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

W Polsce potwierdzono dotychczas 18 przypadków koronawirusa. W poniedziałek po południu hospitalizowanych było 467 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem; ponad 1000 osób objęto kwarantanną, a ponad 7000 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy