Reklama

Reklama

Kidawa-Błońska prezydentem Warszawy? "Zna ją jak swój dom"

Małgorzata Kidawa-Błońska zna Warszawę jak swój dom. W wyborach na prezydenta stolicy powinien wystartować ten, kto będzie miał największe szanse. Z pewnością Małgorzata byłaby takim prezydentem, który nie musi się Warszawy uczyć - oceniła b. prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został rekomendowany przez Platformę Obywatelską jako kandydat na prezydenta. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która tego samego dnia wycofała się ze startu w wyborach prezydenckich.

Gronkiewicz-Waltz została zapytana w TVN24, czy dobrym pomysłem byłoby, gdyby przy ewentualnym zwycięstwie Trzaskowskiego o urząd prezydenta stolicy ubiegała się Kidawa-Błońska.

"Myślę, że ona zna Warszawę jak swój dom, ponieważ wiele lat, wiele kadencji była radną Warszawy, ale nie antycypujmy tak; ma wystartować ten na prezydenta Warszawy, który będzie miał największe szanse" - odpowiedziała.

Reklama

"Z pewnością Małgorzata byłaby takim prezydentem, który nie musi się Warszawy uczyć, w żadnym przypadku" - dodała była prezydent stolicy.

Kidawa-Błońska wstąpiła do Platformy Obywatelskiej w 2001 roku, gdzie w latach 2006-2013 była szefową warszawskich struktur partii. W latach 2002-2005 była radną Rady m.st. Warszawy, a od 2005 roku nieprzerwanie zasiada w Sejmie. W 2014 roku była rzecznikiem rządu Donalda Tuska, w 2015 roku rządu Ewy Kopacz i marszałkiem Sejmu. Od 2015 roku pełni funkcję wicemarszałek Sejmu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje