Reklama

Reklama

Kamil Bortniczuk w RMF o wyborach korespondencyjnych: Zagłosuję za tą ustawą

Zagłosuję za ustawą o wyborach korespondencyjnych - poinformował w Porannej rozmowie w RMF FM jeden z 18 posłów Porozumienia Kamil Bortniczuk.

"Porozumienie cały czas jest i Porozumienie jest jednością. Głosuje bez dyscypliny i to zapowiadaliśmy wielokrotnie. Wielokrotnie prezes naszej partii Jarosław Gowin mówił o tym, że zagłosuje przeciwko wyborom korespondencyjnym. Ja osobiście mówiłem, że jeżeli opozycja nie zdecyduje się poprzeć naszej propozycji zmiany w Konstytucji, to zagłosuję za wyborami korespondencyjnymi" - powiedział w RMF FM Kamil Bortniczuk.

"Jest kilka takich osób, które są wyraźnie przeciw, jest kilka takich osób, które są wyraźnie za, jest kilka osób, które się wahają i w związku z tą różnicą zdań, która na przestrzeni tych kilku tygodni jest stała w tym zakresie, uznaliśmy na samym początku, że dyscypliny w sprawie tego głosowania nie będzie" - stwierdził poseł.

Reklama

Robert Mazurek w Porannej rozmowie w RMF FM dopytywał swojego gościa czy to prawda, że Porozumienie może opuścić szeregi Zjednoczonej Prawicy i zawiązać koalicję z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Pawłem Kukizem.

"Rzeczywiście pojawiają się tego typu spekulacje, natomiast ja takiej wiedzy nie mam, proszę pamiętać, że my jako Porozumienie jesteśmy partią polityczną. W naszym statucie jest określone jakie ciało statutowe decyduje o tym, z kim zawiązywać koalicje" - stwierdził poseł. "Absolutnie nic mi o tym nie wiadomo" - dodał.

Rozmawiał: Robert Mazurek

Opracowanie: Karol PawłowickiArkadiusz Grochot

Przeczytaj tekst na stronie RMF24.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy