Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński: Rządy ZP zmieniają Polskę na lepsze

Rządy Zjednoczonej Prawicy realnie zmieniają Polskę na lepsze, każda z frakcji tworzących naszą formację musi mieć to zawsze w tyle głowy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Gazety Polskiej, zapowiadanym na portalu niezalezna.pl.

"Mamy swe skrzydło dość radykalne, ale mamy też drugie - umiarkowane, czy wręcz bardzo umiarkowane, którego przedstawicielem jest Jarosław Gowin. Tarcia między nami nie są, jak sądzę, niczym nowym. Dochodziło do nich w przeszłości, choćby podczas uchwalania reformy sądownictwa" - przypomniał Kaczyński w cytowanym w sobotę przez portal niezależnal fragmencie wywiadu.

"Ta formuła obozu Zjednoczonej Prawicy, choć niekiedy jest problematyczna, jest także źródłem naszego sukcesu. I o tym nie możemy zapominać" - stwierdził prezes.

Reklama

Według Kaczyńskiego właśnie z różnorodności bierze się siła Zjednoczonej Prawicy.

"Właśnie dzięki różnorodności spojrzeń, różnorodności opinii jesteśmy w stanie odnosić zwycięstwa, a przez to sprawować władzę, kontynuować marsz, podczas którego zmieniamy Polskę" - ocenił.

Przyznał, że rzeczywiście czasem oznacza to spowolnienie procesu i trzeba ponosić jego jakieś dodatkowe koszty, ale bilans i tak jest bardzo korzystny "nie tyle dla naszej formacji, co przede wszystkim dla naszego kraju".

W wywiadzie dla GP Kaczyński powiedział, że nie może wykluczyć, iż inne kryzysy wewnętrzne nie dotkną ZP, ale ma nadzieję, że formacja sobie z nimi poradzi.

"Rządy Zjednoczonej Prawicy realnie zmieniają Polskę na lepsze. Każda z frakcji tworzących naszą formację musi mieć to zawsze w tyle głowy. Mam nadzieję, iż tak właśnie będzie" - powiedział Kaczyński w cytowanym przez niezalezna.pl. fragmencie rozmowy, która ma ukazać się w przyszłym tygodniu w GP.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy