Reklama

Reklama

Jacek Sasin: Wybory muszą się odbyć 10 maja

"Wybory prezydenckie są niezbędne i muszą się odbyć 10 maja" - stwierdził wicepremier Jacek Sasin na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Jego zdaniem, "Senat złośliwie przetrzymuje ustawę, przez co trzy tygodnie przed wyborami nie wiadomo do końca, jak one przebiegną".

"Polska musi mieć legalne władze, nie możemy sobie pozwolić, by w trakcie zmagania się z kryzysem zdrowotnym doszło do kryzysu politycznego" - stwierdził Sasin w poniedziałek w Polskim Radiu. Jak dodał wicepremier, "Polska musi mieć legalnego prezydenta, ponieważ prezydent ma do odegrania ogromną rolę, np. bez jego podpisu nie da się wprowadzić żadnej ustawy".

"Trudno sobie chociażby wyobrazić wprowadzanie kolejnych elementów tarczy antykryzysowej bez prezydenta. (...) Wybory są niezbędne i muszą się odbyć w terminie majowym" - oświadczył Sasin. Jak dodał, marszałek Sejmu zarządziła wybory na 10 maja i nieprowadzenie przygotowań do nich byłoby łamaniem prawa.

Reklama

Zdaniem wicepremiera, "to wina Senatu, który złośliwie przetrzymuje odpowiednią ustawę, w związku z tym na trzy tygodnie przez wyborami Polacy nie mają pewności, w jaki sposób się one odbędą".

Odnosząc się do postulatów opozycji, by wprowadzić stan wyjątkowy, Sasin podkreślił, że jego zdaniem wprowadzenie go tylko po to, żeby odroczyć wybory byłoby "brutalnym złamaniem konstytucji". 

"Opozycja próbuje uniknąć klęski wyborczej. Dla swoich partyjnych interesów i miraży, że kryzys gospodarczy osłabi poparcie dla PiS i Andrzeja Dudy, jest gotowa narazić interes Polski i Polaków" - oświadczył Sasin.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje