Reklama

Reklama

Incydent podczas wizyty Andrzeja Dudy w Wieluniu. Mężczyzna rzucił się na kobietę

W czasie wizyty Andrzeja Dudy w Wieluniu doszło do incydentu. Na placu Legionów, gdzie odbywało się spotkanie z mieszkańcami, pojawili się też przeciwnicy ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Skandowane przez nich hasła wyraźnie nie spodobały się jednemu ze zwolenników Dudy.

W środę (11 czerwca) podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Wieluniu Andrzej Duda odebrał akt nadania Honorowego Obywatelstwa Wielunia, przyznany mu za starania o "przywrócenie historycznej pamięci" tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku, gdy miasteczko, zamieszkiwane wyłącznie przez ludność cywilną, zostało o godz. 4.40 zaatakowane przez niemiecką Luftwaffe.

Później prezydent wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą przeszedł na plac Legionów, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

Wśród zgromadzonych pojawi się także przeciwnicy Dudy, którzy głośno skandowali. Hasła nie spodobały się jednemu z uczestników spotkania. 

W pewnym momencie doszło do incydentu. Mężczyzna z biało-czerwoną flagą w ręce rzucił się na kobietę z tłumu protestujących i złapał ją za szyję. Udało się go jednak szybko odciągnąć i wyprowadzić.

Reklama

Demonstranci mówili w rozmowie z TVN24, że protestowali, bo "rada Wielunia uchwaliła sama, bez jakichkolwiek konsultacji z mieszkańcami, przyznanie Honorowego Obywatelstwa prezydentowi Andrzejowi Dudzie". 

W ostatnich dniach przeciwnicy Andrzeja Dudy zakłócali też okrzykami i gwizdami wiec w Lęborku. Z kolei w Bytowie głowa państwa wdała się w rozmowę z mężczyzną, który nazwał go marionetką.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy