Reklama

​Debata prezydencka. "Rz": 85 proc. Polaków chce konfrontacji

85 proc. Polaków uważa, że przed II turą wyborów prezydenckich powinna odbyć się debata między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

34,7 proc. ankietowanych uznało, że debata powinna się odbyć w dowolnej formule.

10,2 proc. jest zdania, że debata powinna się odbyć w TVP. 20,8 proc. chce natomiast debaty organizowanej przez telewizje komercyjne. 17,1 proc. chciałoby debaty organizowanej wspólnie przez TVP i telewizje komercyjne.

2,2 proc. opowiada się z kolei za debatą w innej formule niż przedstawione powyżej.

Wyniki te dają sumę 85 proc. głosów za przeprowadzeniem konfrontacji między kandydatami. Jedynie 5,7 proc. ankietowanych jest przeciwnych debacie. 9,3 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Reklama

Zamieszanie wokół debat

Przypomnijmy, że wokół przeprowadzenia debaty przed II turą pojawiło się spore zamieszanie. Andrzej Duda odrzucił zaproszenie do wspólnej debaty TVN, TVN24, Onetu i WP, Rafał Trzaskowski wskazał z kolei, że debata ponownie organizowana przez TVP to "ustawka".

Trzaskowski nawiązał w ten sposób do debaty TVP, jaka miała miejsce przed I turą wyborów. Po debacie pojawiło się bowiem wiele krytycznych opinii na temat pytań sprzyjających kandydatowi PiS. Czytaj więcej na ten temat.

Więcej w "Rzeczpospolitej". 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy