Reklama

Reklama

Borys Budka: Weźmiemy udział w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy, mimo oceny, że wybory były nieuczciwe

Platforma Obywatelska weźmie udział w Zgromadzeniu Narodowym, w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję, mimo oceny, że wybory były nieuczciwe - zapowiedział szef PO Borys Budka.

"Z szacunku dla wszystkich, którzy głosowali na prezydenta Andrzeja Dudę, dla wyborców, z szacunku dla instytucji prezydenta - nawet jeśli uznaję, że prezydent wygrał w nieuczciwych wyborach i zdania nie zmieniam - to z szacunku dla określonych wartości, będę obecny na tym Zgromadzeniu Narodowym" - powiedział Budka.

Jak dodał, PO dostosuje się do liczby osób i zasad uroczystości zapowiedzianych przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek w związku z epidemią koronawirusa.

"Z szacunku dla osób, które głosowały na prezydenta Andrzeja Dudę, z szacunku dla instytucji prezydenta, bez względu na to, kto ją sprawuje, trzeba być obecnym na tej uroczystości" - zaznaczył.

Reklama

Zgromadzenie Narodowe, przed którym Andrzej Duda złoży przysięgę, obejmując urząd prezydenta na drugą kadencję, zbierze się w Sejmie 6 sierpnia o godz. 10.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje